Przegląd Koniński

Dyrektorzy szkół z terenu gminy Ślesin będą mieć podwyższone dodatki funkcyjne. Powód? Teraz zdarza się, że zarabiają mniej niż niektórzy nauczyciele dyplomowani.
– Za chwilę zadzieje się taka sytuacja, że nikt nie będzie chciał być dyrektorem – mówił burmistrz Mariusz Zaborowski.

Decyzję w sprawie podniesienia kwot dodatków funkcyjnych podjęli podczas ubiegłotygodniowej sesji ślesińscy radni. Jak tłumaczył burmistrz, nauczyciel dyplomowany pracujący na pełen etat i mający dodatkowo ponadwymiarowe godziny zarabia tyle samo co dyrektor. A nawet i więcej.

Do tej pory było tak, że dyrektor najmniejszej szkoły w gminie (Piotrkowice) miał dodatek na poziomie 1.100 zł brutto. Po zmianach będzie to 1.900 zł. W przypadku szefów placówek oświatowych mających od 10 do 20 oddziałów ten dodatek wynosił 1.200 zł (teraz to 2.000 zł). Dla dyrektora największej szkoły na terenie gminy, czyli Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ślesinie, maksymalny dodatek funkcyjny wynosił 1.700 zł, natomiast decyzją radnych teraz będzie to 2.500 zł. Jak wyjaśniał Mariusz Zaborowski, zostały niedawno wprowadzone ograniczenia i dyrektorzy nie mogą pracować więcej godzin, mimo że czasem mieliby taką możliwość.

przegląd


– Stwierdziliśmy, że za chwilę zadzieje się taka sytuacja, że nikt nie będzie chciał być dyrektorem. Po pierwsze, jest to ogromna odpowiedzialność, praca z dokumentami i wszystko co się z tym wiąże za pieniądze mniejsze niż nauczyciel dyplomowany – mówił burmistrz Ślesina.

Zmiana była wypracowana z radnymi, więc nie ma się co dziwić, że podniesienie dodatków funkcyjnych dyrektorem przyjęli oni jednogłośnie.

Tekst: Przegląd Koniński

slesinEdukacjaPrzegląd Koniński Dyrektorzy szkół z terenu gminy Ślesin będą mieć podwyższone dodatki funkcyjne. Powód? Teraz zdarza się, że zarabiają mniej niż niektórzy nauczyciele dyplomowani. – Za chwilę zadzieje się taka sytuacja, że nikt nie będzie chciał być dyrektorem – mówił burmistrz Mariusz Zaborowski. Decyzję w sprawie podniesienia kwot dodatków funkcyjnych podjęli...Niezależny Portal Gminy Ślesin 166 razy przeczytano