Przegląd Koniński

Niewykluczone, że w te wakacje bez problemów dotrzemy jednośladem czy pieszo wyremontowaną ścieżką od Lubomyśla do bulwaru w Ślesinie. Gmina przymierza się do remontu około 200-metrowego odcinka.

Niedawno wzdłuż drogi krajowej nr 25 między Lubomyślem a Mikorzynem powstała ścieżka pieszo-rowerowa, którą za prawie 2 miliony 400 tysięcy złotych wybudowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Na razie jednak dojechanie nią na ślesiński bulwar nie jest takie łatwe, bo przeszkodą jest stary nierówny chodnik przy wjeździe do Ślesina, wzdłuż drogi gminnej. Jak zapowiada burmistrz Mariusz Zaborowski, jeszcze przed tym sezonem letnim ten chodnik miałby zostać wyremontowany.
– To zadanie jest bardzo ważne i potrzebne – mówi.

przegląd

Na razie jednak ta inwestycja nie jest zapisana w budżecie, ale gmina będzie szukała oszczędności, by znalazły się środki na remont. Wykonanie tych prac może kosztować około 100 tysięcy złotych.

Test: Marcin Szafrański – Przegląd Koniński
slesinInformacjePrzegląd Koniński Niewykluczone, że w te wakacje bez problemów dotrzemy jednośladem czy pieszo wyremontowaną ścieżką od Lubomyśla do bulwaru w Ślesinie. Gmina przymierza się do remontu około 200-metrowego odcinka. Niedawno wzdłuż drogi krajowej nr 25 między Lubomyślem a Mikorzynem powstała ścieżka pieszo-rowerowa, którą za prawie 2 miliony 400 tysięcy złotych wybudowała...Niezależny Portal Gminy Ślesin 1 414 razy przeczytano