Gazeta Ślesińska

Szkoła Podstawowa im. Janiny Porazińskiej w Piotrkowicach z uwagi na swoje malownicze położenie jest sercem okolicy i jedną z wizytówek naszego regionu.


To jedyna placówka oświatowa w gminie, gdzie uczniowie w trakcie pobytu w szkole mają możliwość spędzania czasu w parku i obcowania z zielenią i naturą – także podczas przerw śródlekcyjnych. Mimo niewielkiej liczby uczniów, szkoła stale się rozwija i może pochwalić się doskonałą bazą dydaktyczną. Jasne i przytulne sale lekcyjne wyposażone są w nowoczesny sprzęt multimedialny (tablice interaktywne, projektory, laptopy, odtwarzacze, tablety czy drukarkę 3D).

W szkole znajduje się również biblioteka, pracownia komputerowa, a także bardzo dobra baza sportowa
w postaci kompleksu boisk i salki do zajęć ruchowych oraz bezpieczny plac zabaw. Niestety, mimo pięknego, na bieżąco odnawianego wnętrza szkoły, elewacja budynku od lat wpływa na negatywny wizerunek placówki. 12 września 2023 r. odbyło się spotkanie sołeckie, podczas którego mieszkańcy przeznaczyli cały fundusz sołecki na remont elewacji budynku i rozbudowanie placu zabaw. Pomysł ten spotkał się z aprobatą Pana Burmistrza Mariusza Zaborowskiego, który po raz kolejny podkreślił,
iż nie ma zamiaru zamykać szkoły, ponieważ niewielka liczba uczniów jest obecnie problemem większości szkół. To bardzo ważne słowa zarówno dla naszych uczniów, ich rodziców, jak i dla pracowników szkoły.

Tekst: Gazeta Ślesińska nr 9/152

slesinEdukacjaGazeta Ślesińska Szkoła Podstawowa im. Janiny Porazińskiej w Piotrkowicach z uwagi na swoje malownicze położenie jest sercem okolicy i jedną z wizytówek naszego regionu. To jedyna placówka oświatowa w gminie, gdzie uczniowie w trakcie pobytu w szkole mają możliwość spędzania czasu w parku i obcowania z zielenią i naturą – także...Niezależny Portal Gminy Ślesin 166 razy przeczytano