przegladkoninski.pl

Łukasz Budner z Konińskiego Centrum Ju-Jitsu oraz Hubert Pieczyński z Uczniowskiego Klubu Sportowego Górnik Konin to zwycięzcy jubileuszowego 35. Plebiscytu „Przeglądu Konińskiego” na Najpopularniejszego Sportowca Regionu Konińskiego. Ten pierwszy triumfował w kategorii dyscypliny nieolimpijskie, drugi wygrał wśród zawodników reprezentujących sporty olimpijskie.

Wyniki poznaliśmy podczas dzisiejszej gali w „Oskardzie”. Jak przystało na jubileusz, nie zabrakło niespodzianek. W tym roku po raz pierwszy kapituła uhonorowała najstarsze kluby sportowe, które w 2017 roku świętowały swoje jubileusze. To sześćdziesięcioletni Klub Żeglarski Energetyk w Koninie oraz Klub Sportowy Górnik Konin, a także siedemdziesięcioletni LKS Ślesin.

Kto triumfował w tym roku w tegorocznym plebiscycie? W kategorii dyscypliny nieolimpijskie, decyzją czytników „Przeglądu Konińskiego”, „Echa Turku” i „Przeglądu Kolskiego”, wygrał Łukasz Budner z Konińskiego Centrum Ju-Jitsu, natomiast wśród zawodników reprezentujących sporty olimpijskie – Hubert Pieczyński z Uczniowskiego Klubu Sportowego Górnik Konin.

Tradycją Plebiscytu Sportowego „Przeglądu Konińskiego” jest również uhonorowanie sportowca, trenera i działacza roku. A wybiera ich kapituła oraz konińscy dziennikarze sportowi.

W tym roku wybór padł na dwóch sportowców – reprezentantów jednego klubu. To Marcin Czyszczewski i Bartosz Daszkiewicz z Konińskiego Ludowego Towarzystwa Cyklistów. Trenerem roku został ten, który przygotował do udanych startów między innymi tych dwóch sportowców. Mowa o Robercie Kierejewskim z Konińskiego Ludowego Towarzystwa Cyklistów. A kto został działaczem roku? Tym razem doceniono grupę osób, czyli działaczy drugoligowego Konińskiego Klubu Futsalu Automobile Torino Konin.

Dla sportowców i gości wystąpi zespół Blue Café, który w tym roku również świętuje swój jubileusz – dwudziestolecia działalności artystycznej.

Tekst: Marcin Szafrański – Przegląd Koniński

slesinPowiat konińskiŁukasz Budner z Konińskiego Centrum Ju-Jitsu oraz Hubert Pieczyński z Uczniowskiego Klubu Sportowego Górnik Konin to zwycięzcy jubileuszowego 35. Plebiscytu „Przeglądu Konińskiego” na Najpopularniejszego Sportowca Regionu Konińskiego. Ten pierwszy triumfował w kategorii dyscypliny nieolimpijskie, drugi wygrał wśród zawodników reprezentujących sporty olimpijskie. Wyniki poznaliśmy podczas dzisiejszej gali w „Oskardzie”. Jak przystało...Niezależny Portal Gminy Ślesin 559 razy przeczytano