W ostatni weekend nasi szachiści zagrali w Ogólnopolskich Mistrzostwach Ziemi Toruńskiej w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Turniej odbył się w bardzo urokliwym miejscu w Dworze Artusa w samym rynku Starego Miasta. W sobotę odbył się turniej szachów szybkich, natomiast w niedzielę turniej szachów błyskawicznych z podziałem na grupy do lat 8, 10, 14 i 18 oraz grupa OPEN.

W turnieju szachów szybkich trójka naszych szachistów zajęła miejsca na podium. Świetnie zagrał Dominik Melerowicz zajmując trzecie miejsce w grupie OPEN wyprzedzając wyżej notowanych zawodników. Natomiast w grupie do lat 10 mieliśmy prawdziwy kalejdoskop zdarzeń. W pierwszych rundach bardzo dobrze w turniej wszedł Michał Paszkiewicz zajmując miejsca na podium, natomiast Mikołaj Majdecki po dwóch porażkach na początku w 2 i 3 rundzie musiał gonić stawkę. Ostatecznie poprzestawiało się wszystko i Mikołaj skończył turniej na pierwszym miejscu, a Michał na trzecim. W grupie do lat 18 bardzo blisko podium był Wojciech Kucal, który ostatecznie zajął czwarte miejsce.

W niedzielnym turnieju szachów błyskawicznych nasi szachiści mieli apetyt na powtórkę z dnia poprzedniego niestety nie poszło już tak ładnie. Miejsce na podium zajął tylko Mikołaj, który w grupie do lat 10 dołożył jeszcze brązowy medal. Po raz kolejny Wojciech Kucal w grupie do lat 18 otarł się o podium zajmując czwarte miejsce.

Pozostałym nie udało się wywalczyć medali, ale przyrosty w rankingu ELO też bardzo cieszą.

Wyniki szachy szybkie:

🥉Dominik Melerowicz 3-miejsce, 7 pkt. grupa OPEN (+84)

Tymoteusz Łachacz 16-miejsce, 5,5 pkt. grupa OPEN (+47)

Robert Majdecki 23-miejsce, 5 pkt. grupa OPEN (+1)

Wojciech Kucal 4-miejsce, 4,5 pkt. grupa do lat 18 (-14)

Rafała Brodziński 25-miejsce, 3,5 pkt. grupa do lat 14

🥉Michał Paszkiewicz 3-miejsce, 6 pkt. grupa do lat 10

🥇Mikołaj Majdecki 1-miejsce, 7 pkt. grupa do lat 10

Wyniki szachy błyskawiczne:

Dominik Melerowicz 6-miejsce, 7,5 pkt. grupa OPEN (+86)

Tymoteusz Łachacz 17-miejsce, 6 pkt. grupa OPEN (+86)

Robert Majdecki 33-miejsce, 5 pkt. grupa OPEN (-18)

Witold Łachacz 46-miejsce, 4 pkt. grupa OPEN (+3)

Wojciech Kucal 4-miejsce, 5 pkt. grupa do lat 18

Rafała Brodziński 19-miejsce, 3 pkt. grupa do lat 14

🥉Mikołaj Majdecki 3-miejsce, 7 pkt. grupa do lat 10

slesinSzachyM-GOK 'Gambit' Ślesin W ostatni weekend nasi szachiści zagrali w Ogólnopolskich Mistrzostwach Ziemi Toruńskiej w Szachach Szybkich i Błyskawicznych. Turniej odbył się w bardzo urokliwym miejscu w Dworze Artusa w samym rynku Starego Miasta. W sobotę odbył się turniej szachów szybkich, natomiast w niedzielę turniej szachów błyskawicznych z podziałem na...Niezależny Portal Gminy Ślesin 53 razy przeczytano