3 czerwca w Sypniewie zakończyły się Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów w szachach klasycznych. Nasz klub reprezentowało ośmioro juniorów: Tymoteusz Łachacz, Witold Łachacz, Mikołaj Lewandowski, Wojciech Kucal, Jakub Drelichowski, Amelia Lewandowska, Michał Paszkiewicz i Mikołaj Majdecki. Przez pięć dni nasi juniorzy zmagali się na szachownicy z najlepszymi szachistami w Wielkopolsce.

Najlepiej zaprezentował się 🥇🏆 Tymoteusz Łachacz zdobywając siedem z dziewięciu punktów tym samym możemy ogłosić, że mamy kolejnego Mistrza Wielkopolski. Dodatkowo Tymek wyrobił kolejną już normę na I kategorię szachową. Bardzo dobrze zaprezentowała się też Amelia Lewandowska zajmując szóste miejsce w grupie dziewcząt do lat 17. Tak naprawdę większość partii Amelia powinna wygrać zabrakło trochę zimnej krwi. Natomiast Mikołaj Lewandowski po raz kolejny zagrał dobry turniej klasyczny i po raz kolejny miał szanse na II kategorię, zabrało tylko jednego dobrego ruchu w ostatniej „wygranej” partii.

Jak to mawiają „do trzech razy sztuka”. Nie obyło się bez komplikacji w nasze szeregi wkradł się wirus i część z naszych zawodników nie mogła kontynuować turnieju. Witold Łachacz musiał zrezygnować w połowie, Mikołaj Majdecki w ostatnich rundach, dopadło też Jakuba Drelichowskiego, ale On zdołał zagrać cały turniej.

Podsumowując wyniki podobne jak w rozgrywkach ligowych starsi bardzo dobrze, młodsi muszą jeszcze poćwiczyć.

Tekst: FB M-GOK „Gambit” Ślesin

slesinSzachyM-GOK 'Gambit' Ślesin 3 czerwca w Sypniewie zakończyły się Mistrzostwa Wielkopolski Juniorów w szachach klasycznych. Nasz klub reprezentowało ośmioro juniorów: Tymoteusz Łachacz, Witold Łachacz, Mikołaj Lewandowski, Wojciech Kucal, Jakub Drelichowski, Amelia Lewandowska, Michał Paszkiewicz i Mikołaj Majdecki. Przez pięć dni nasi juniorzy zmagali się na szachownicy z najlepszymi szachistami w...Niezależny Portal Gminy Ślesin 63 razy przeczytano