M-GOK „Gambit” Ślesin

13 kwietnia w hali widowiskowo-sportowej w Golinie, blisko 250 juniorów zmagało się przy szachownicy aby wywalczyć o awans do Mistrzostw Wielkopolski Juniorów i Młodzików. Nasz klub reprezentowała grupa 29 szachistów. Czworo naszych szachistów uplasowała się na miejscach medalowych.

W grupie C-18 pierwsze miejsce zajął 🥇Tymoteusz Łachacz. W tej samej grupie drugie miejsce zajął 🥈Mikołaj Lewandowski. W grupie D-18 drugie miejsce zajęła 🥈Amelia Lewandowska. W grupie D-15 trzecie miejsce zajęła 🥉Ada Chojnacka. Natomiast najważniejszy cel w tych rozgrywkach, więc awans do Mistrzostw Wielkopolski Juniorów uzyskało, aż 11 naszych szachistów.

Dodatkowo co nasz bardzo cieszy będziemy mieli swoich reprezentantów w Mistrzostwach Wielkopolski Młodzików do lat 9. Taki awans wywalczyli Zuzanna Michalska, Szymon Czubak i Wojciech Kamiński. Normy na wyższe kategorie uzyskali Szymon Czubak na IV kat, Stanisław Gutaj i Filip Kubacki na V kat. Ponadto dwójka naszych wychowanków Julka Kowalska i Dominik Melerowicz, którzy do niedawna brali udział w półfinałach teraz mieli możliwość spojrzeć na zmagania młodych szachistów z drugiej strony jako sędziowie rundowi. Doświadczenie sędziowskie na pewno się przyda w kolejnych turniejach jakie będą organizowane w naszym regionie.

Wyniki naszych szachistów w poszczególnych grupach

C-9

4-miejsce Szymon Czubak 5,5 pkt. IV kat.

7-miejsce Wojciech Kamiński 5 pkt.

30-miejsce Stanisław Gutaj 3 pkt. V kat.

42-miejsce Tadeusz Michalski 2,5 pkt.

48-miejsce Aleksander Szczepankiewicz 2 pkt.

51-miejsce Jakub Sosiński 2 pkt.

53-miejsce Wojciech Gutaj 1 pkt.

C-13

25-miejsce Michał Przybylski 3 pkt.

27-miejsce Franciszek Andrzejewski 3 pkt.

2-miejsce Amelia Lewandowska 4,5 pkt.

4-miejsce Aleksandra Nussynblat 3,5 pkt.

slesinSzachyM-GOK 'Gambit' Ślesin 13 kwietnia w hali widowiskowo-sportowej w Golinie, blisko 250 juniorów zmagało się przy szachownicy aby wywalczyć o awans do Mistrzostw Wielkopolski Juniorów i Młodzików. Nasz klub reprezentowała grupa 29 szachistów. Czworo naszych szachistów uplasowała się na miejscach medalowych. W grupie C-18 pierwsze miejsce zajął Tymoteusz Łachacz. W tej...Niezależny Portal Gminy Ślesin 52 razy przeczytano