W miniony weekend w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie po raz kolejny mieliśmy przyjemność gościć szachistów z naszego regiony i nie tylko. Kolejny turniej z cyklu „Cztery pory roku – Wiosna” zgromadził przy szachownicy 141 zawodników. Przyjechało wielu zawodników którzy grali już w poprzednich edycja ale było też sporo nowych twarzy. Biorąc pod uwagę mnogość turniejów organizowanych w regionie bardzo cieszy nas fakt tak dużego zainteresowania naszym turniejem.

Turniej tradycyjnie podzielony został na cztery grupy rankingowe, dając możliwości powalczyć każdemu o wyższe kategorie. Podobnie jak w poprzedniej edycji, aż 32 szachistów uzyskało normy na wyższą kategorię. Nasz klub reprezentowało 23 zawodników, wyższe normy wyrobili: w grupie A częściowa norma kandydata na mistrza Dominik Melerowicz. W grupie C normę na II kategorię wyrobiła Amelia Lewandowska, normę na III kategorię wyrobił Wojciech Kucal. W grupie D normę na V kategorię wyrobił Arkadiusz Drelichowski. Mieliśmy też pięcioro medalistów. W grupie A Dominik Melerowicz zajął pierwsze miejsce. W grupie B w kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Julia Kowalska. W grupie C w kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Amelia Lewandowska, a drugie miejsce Ada Chojnacka. W tej samej grupie w kategorii chłopców na trzecim miejscu uplasował się Wojciech Kucal.

Już teraz zapraszamy na kolejna edycję turnieju „Cztery Pory Roku – Lato”, który odbędzie się 29-30 czerwca 2024r.

Nasi szachiści zajmowali kolejno miejsca w grupach:

Grupa A

1-miejsce 🥇Dominik Melerowicz (norma na kandydata)

Grupa C dziewczęta

1-miejsce 🥇Amelia Lewandowska (norma na II kat.)

2-miejsce 🥈Ada Chojnacka

4-miejsce Aleksandra Nussynblat

Grupa C chłopcy

3-miejsce 🥉Wojciech Kucal (norma na III kat.)

26-miejsce Szymon Król

31-miejsce Arkadiusz Drelichowski (norma na V kat.)

32-miejsce Rafał Brodziński

32-miejsce Wojciech Kamiński

45-miejsce Filip Kubacki

45-miejsce Wojciech Zaradzki

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali sędzia główny Robert Majdecki, sędziwie rundowi Sebastian Przerwa, Nikola Majdecka i Karolina Kołodziejczak. Zdjęcia Joanna Majdecka.

slesinSzachyM-GOK 'Gambit' Ślesin W miniony weekend w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie po raz kolejny mieliśmy przyjemność gościć szachistów z naszego regiony i nie tylko. Kolejny turniej z cyklu 'Cztery pory roku - Wiosna' zgromadził przy szachownicy 141 zawodników. Przyjechało wielu zawodników którzy grali już w poprzednich edycja ale było...Niezależny Portal Gminy Ślesin 72 razy przeczytano