8 czerwca na Przystani Wodnej w Ślesinie odbyły się kolejne regaty z cyklu Grand – Prix Jezior Konińskich 2024 o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Ślesin oraz Puchar Starosty Konińskiego. Frekwencja dopisała jak zawsze organizatorom imprezy.  Na ślesińskiej marinie pojawiło liczne grono 51 żeglarzy z naszego regionu, ale także  z Ostrowa Wielkopolskiego, Bydgoszczy i Łodzi.

Impreza żeglarska odbyła się przy pięknej słonecznej pogodzie, oraz dobrych warunkach jeżeli chodzi o wiatr. W regatach wystartowało ogółem  31 załóg w dziewięciu  klasach. Tradycyjnie nie zabrakło najmłodszych żeglarzy, którzy startowali w klasach Optimist oraz Ancora.  Regaty zakończyły się  wręczeniem pucharów, dyplomów i medali przez Burmistrza Piotra Maciejewskiego, Wiceburmistrza Marcina Dzikowskiego oraz Prezesa KNOZŻ Romana Latanowicza.

Nie zabrakło także tradycyjnej żeglarskiej grochówki  dla ścigających się żeglarzy. Regaty  asekurowała Policja Wodna  oraz drużyna OSP – RW ze Ślesina,  która miała jak zawsze dużo pracy na wodzie, przy przygotowaniu i  oznaczeniu trasy  oraz osłonie pływających uczestników regat przed  pływającymi jachtami motorowymi i skuterami. Organizatorem regat był tradycyjnie  UKS Delfin Ślesinie.

Wyniki regat

  Klasa Optimist:

 1. ALEKSANDER WRZESIŃSKI
 2. CEZARY KASPRZAK
 3. GABRIEL CHĘCIŃSKI
 4. FRANCISZEK CHĘCIŃSKI
 5. IVO KORYTKOWSKI
 6. JULIA OLKIEWICZ
 7. PAWEŁ GRZELAK
 8. HELENA GOŁĘBIEWSKA
 9. KAZIK GOŁĘBIEWSKI

Klasa Ancora:

 1. MATEUSZ MIKUSIŃSKI
 2. KLAUDIA LIS
 3. ANTONI KRZYŻANOWSKI

Klasa Laser:

 1. XAWERY CZECHOWSKI
 2. STANISŁAW GAJDZIŃSKI
 3. PIOTR BIŃKOWSKI
 4. KORNELIA KACZMAREK

Klasa Omega:

 1. MACIEJ LEWANDOWSKI, NATALIA DORYWALSKA, MAJA KRAWCZAK

Klasa Open:

 1. KACPER GĘBICKI
 2. FRANCISZEK KASIOREK
 3. EWEWLINA GRUSZKA, MICHAŁ GRUSZKA, ANATONI GRUSZKA

Klasa T 1:

 1. SZYMON WRÓBEL, MATEUSZ JANCZEWSKI, AMELIA MIELCZARSKA
 2. MACIEJ STROIWĄS
 3. PIOTR PALUSZYŃSKI, KATARZYNA SZYGUŁA

Klasa T 2:

 1. JACEK OLEJNICZAK, PAWEŁ JANCZEWSKI
 2. STANISŁAW WAPNIARSKI, ROMAN LATANOWICZ
 3. JANUSZ GNIEWKOWSKI, DARIUSZ SIMIŃSKI

Klasa T 3:

 1. RYSZARD MAZUREK, ROBERT WOZIŃSKI, PIOTR WIŚNIEWSKI, MARAIA WIŚNIEWSKA
 2. ANDRZEJ KUBERSKI, DARIUSZ LENARTOWSKI
 3. BARTOSZ JAKUBOWSKI, AGNIESZKA MUCHA, DOROTA ANASIEWICZ, KATARZYNA ADAMKIEWICZ
 4. BOGDAN ANDRZEJEWSKI, PAWEŁ GAŁĄZKA

Klasa Kecz:

 1. ANDRZEJ PŁÓCIENNIK, MAGDALENA LEWANDOWSKA, KAROLINA JANCZEWSKA, ARKADIUSZ OLKIEWICZ, ADAŚ DZIKOWSKI, MARCIN DZIKOWSKI, KRZYSZTOF MIKUSIŃSKI

Tekst i zdjęcia: UKS Delfin

slesinSportUKS Delfin 8 czerwca na Przystani Wodnej w Ślesinie odbyły się kolejne regaty z cyklu Grand – Prix Jezior Konińskich 2024 o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Ślesin oraz Puchar Starosty Konińskiego. Frekwencja dopisała jak zawsze organizatorom imprezy.  Na ślesińskiej marinie pojawiło liczne grono 51 żeglarzy z naszego regionu, ale...Niezależny Portal Gminy Ślesin 80 razy przeczytano