W miniony weekend Ślesin po raz kolejny stał się areną zmagań na szachownicy. Kolejny turniej z cyklu „Cztery pory roku – zima” możemy zaliczyć to tych „dużych”, w turnieju we wszystkich grupach zagrało 144 zawodników. Wychodzi na to, że taka formuła turnieju podoba się szerszej grupie szachistów z naszego regionu.

Turniej tradycyjnie podzielony został na cztery grupy rankingowe, dając możliwości powalczyć każdemu o wyższe kategorie. Z takiej szansy skorzystało 33 szachistów. Nasz klub reprezentowało 23 zawodników, wyższe normy wyrobili: w grupie A częściowa norma na I kategorię Tymoteusz Łachacz. W grupie C normę na III kategorię wyrobił Mikołaj Lewandowski. W grupie D normę na IV kategorię wyrobiła Lilianna Czubak, normy na V kategorię wyrobili Rafał Brodziński i Jakub Sosiński. Mieliśmy też pięcioro medalistów. W grupie A Dominik Melerowicz zajął pierwsze miejsce, w tej samej grupie na drugim miejscu podium uplasował się Tymoteusz Łachacz. W grupie B w kategorii dziewcząt drugie miejsce zajęła Julia Kowalska. W grupie C w kategorii dziewcząt pierwsze miejsce zajęła Amelia Lewandowska, a na drugim miejscu uplasowała się Ada Chojnacka.

46-miejsce Filip Kubacki

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwali sędzia główny Robert Majdecki, sędziwie rundowi Sebastian Przerwa, Paweł Byczkowski i Karolina Kołodziejczak. Zdjęcia Joanna Majdecka.

M-GOK „Gambit” Ślesin

slesinSzachyM-GOK 'Gambit' Ślesin W miniony weekend Ślesin po raz kolejny stał się areną zmagań na szachownicy. Kolejny turniej z cyklu 'Cztery pory roku - zima' możemy zaliczyć to tych „dużych”, w turnieju we wszystkich grupach zagrało 144 zawodników. Wychodzi na to, że taka formuła turnieju podoba się szerszej grupie szachistów...Niezależny Portal Gminy Ślesin 91 razy przeczytano