facebook.com/mgokslesin/

Pierwszy weekend nowego roku nasi szachiści spędzili na turnieju w Druskiennikach – litewskim mieście nad Niemnem. W dniach 4-7 stycznia grupa szachistów z naszego klubu razem z kolegami z zaprzyjaźnionych klubów Smecz Konin i Hetman Konin wybrała się do Litwy na dwa turnieje. Nasi szachiści mieli przyjemność zagrać w bardzo urokliwym miejscu jakim jest uzdrowiskowe miasto Druskienniki.

Jako pierwszy rozegrany został turniej szachów błyskawicznych w których zagrało 150 zawodników. Nasz klub reprezentowało pięcioro szachistów. Najlepiej zaprezentował się Dominik Melerowicz który, w turnieju błyskawicznym zajął bardzo wysokie 12 miejsce, a w klasyfikacji junior do 18 lat stanął na drugim miejscu podium.
wyniki blitz:

Kolejny turniej w którym zagrali nasi szachiści to turniej szachów szybkich, który podzielony został na cztery grupy, OPEN, do lat 8, 10 i 12. W sumie w turnieju zagrało 225 zawodników. W szachach szybkich podobnie jak w szachach błyskawicznych najlepiej zaprezentował się nasz najlepszy zawodnik Dominik Melerowicz, który w grupie OPEN zajął 8 miejsce a w kategorii junior do lat 18 po raz kolejny stanął na drugim miejscu podium👏👏👏.
Wyniki naszych szachistów w szachach szybkich:
8-miejsce Dominik Melerowicz (6,5 pkt.) +42 ELO
44-miejsce Sebastian Sajniak (5 pkt.) +38 ELO
52-miejsce Arkadiusz Łapot (5 pkt.) +20 ELO
88-miejsce Robert Majdecki (3,5 pkt.) +1 ELO

W grupie dzieci do lat 10 Mikołaj Majdecki zajął 28-miejce (4 pkt.)
wyniki rapid OPEN:
wyniki rapid do lat 10:

slesinSzachyfacebook.com/mgokslesin/ Pierwszy weekend nowego roku nasi szachiści spędzili na turnieju w Druskiennikach - litewskim mieście nad Niemnem. W dniach 4-7 stycznia grupa szachistów z naszego klubu razem z kolegami z zaprzyjaźnionych klubów Smecz Konin i Hetman Konin wybrała się do Litwy na dwa turnieje. Nasi szachiści mieli przyjemność zagrać w...Niezależny Portal Gminy Ślesin 66 razy przeczytano