LM.pl

Dwadzieścioro Małych Odkrywców wzięło udział w artystycznych koloniach, które odbyły się w w minionym tygodniu w Osadzie Janaszkowo w Wąsoszach w gm. Ślesin.

Kolonie dla dzieci z niepełnosprawnościami są organizowane przez Fundację im. Doktora Piotra Janaszka „Podaj dalej” od 2015 roku. W drugim tygodniu sierpnia z kolonijnej oferty skorzystało 20 osób, które świetnie się bawiły, ale też odkrywały swoje talenty i poznały bohatera edukacyjnych opowiadań „Liska Ibiska”.

– Podczas zajęć arteterapii i plastykoterapii dzieci malowały, tworzyły i ozdabiały instrumenty muzyczne, eksperymentowały z masami. Był nawet kolorowy śnieg! Podczas zabaw muzycznych Mali Odkrywcy grali na własnych i egzotycznych instrumentach. Były solówki, wybijanie różnych rytmów, śpiewy i tańce. Podczas zajęć teatralnych robili krótkie scenki, rozmawiali o ulubionych bohaterach i tworzyli własne wersje znanych bajek. Nie zabrakło bardziej rozrywkowych zajęć – randka w ciemno i dyskoteka sprawiły, że dzieci szybciutko zasnęły – informuje konińska fundacja „Podaj dalej”.

lm.pl
LM.pl

Uczestnicy kolonii wzięli też udział w zajęciach sportowych, które oparte były na zdrowej rywalizacji oraz odkrywaniu, że każdy bez względu na niepełnosprawność może uprawiać sport. Mali Okrywcy spotkali się też z paralotniarzem i poznali ciekawe opowiadania o lotach paralotnią. Nie zabrakło wspólnego zdjęcia, a odważni mogli wsiąść do paralotni i pojechać w krótką przejażdżkę.

– Pięknie dziękujemy cudownym Małym Odkrywcom, którzy dali z siebie ogromnie dużo entuzjazmu, uśmiechu i wdzięczności, niezawodnej kadrze i fantastycznym wolontariuszom, dzięki którym dzieci bezpiecznie i miło spędziły czas – podkreślała podczas pożegnania Zuzanna Janaszek – Maciaszek, prezes fundacji „Podaj dalej”.

Dzisiaj rozpoczęły się kolejne kolonie Małych Odkrywców, tym razem w duchu sportowym. W Mikorzynie aktywnie spędza czas 44 dzieci z niepełnosprawnościami. Udział w koloniach jest bezpłatny, a ich organizacja jest możliwa dzięki pomocy firm i prywatnych darczyńców.

fot. Fundacja Podaj Dalej

Tekst: LM.pl

slesinZajęcia/WarsztatyLM.pl Dwadzieścioro Małych Odkrywców wzięło udział w artystycznych koloniach, które odbyły się w w minionym tygodniu w Osadzie Janaszkowo w Wąsoszach w gm. Ślesin. Kolonie dla dzieci z niepełnosprawnościami są organizowane przez Fundację im. Doktora Piotra Janaszka „Podaj dalej” od 2015 roku. W drugim tygodniu sierpnia z kolonijnej oferty skorzystało 20 osób,...Niezależny Portal Gminy Ślesin 84 razy przeczytano