LM.pl

Piotr Maciejewski jest już oficjalnie burmistrzem Ślesina. Wiadomo też kto będzie jego zastępcą, a nowi radni wybrali swojego przewodniczącego.

W wypełnionej po brzegi Sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ślesinie odbyła się pierwsza, uroczysta sesja nowej kadencji Rady Miejskiej. Po wręczeniu aktów powołania, radni złożyli ślubowanie. Później przyszedł czas na odczytanie roty ślubowania i założenie insygniów władzy przez nowego burmistrza – Piotra Maciejewskiego.

– Zaufanie, którym obdarzyli Pana wyborcy jest wyróżnieniem i motywacją do działania w samorządzie. Kształtowanie życia społeczno-gospodarczego gminy oraz dbałość o jej rozwój i promocję to niewątpliwie ogromna i odpowiedzialna misja. Jestem przekonana, że jej wypełnienie przyniesie Panu satysfakcję oraz zaowocuje trafnymi decyzjami w istotnych dla gminy sprawach – mówiła Małgorzata Ficner, szefowa miejskiej komisji wyborczej w Ślesinie. – Życzę, aby w pełnieniu zaszczytnej funkcji burmistrza nie brakowało Panu wytrwałości, energii, szacunku dla współpracowników i mieszkańców oraz aby Pana działania przynosiły wymierne efekty i były źródłem satysfakcji z racji dobrze wykonywanych obowiązków – dodała.

lm.pl
LM.pl

Do Piotra Maciejewskiego z gratulacjami ustawiła się długa kolejka.

– To dla mnie bardzo wzruszający moment – powiedział burmistrz Maciejewski. – Obejmuję gminę z wszelkimi jej osiągnięciami, wypracowanymi przez moich poprzedników i radnych wcześniejszych kadencji. Dziękuję Mariuszowi Zaborowskiemu za wkład pracy poczyniony na rzecz rozwoju gminy. Obejmuję też gminę ze wszelkimi niedociągnięciami, problemami i wyzwaniami jakie stawia przed nami rzeczywistość. Będę się starał tak kierować samorządem, aby łączyć, nie dzielić, sukcesy pomnażać, a problemy rozwiązywać. Będę robił wszystko, żeby nie zawieźć powierzonego mi zaufania. Mieszkańcy wybrali naszą wizję rozwoju i zarządzanie z hasłem „decydujemy razem” i chcę ją wspólnie z państwem realizować. Zawsze byłem blisko ludzi i dla ludzi. Wierzę, że to się nie zmieni. Szanowni radni, sołtysi, mieszkańcy gminy Ślesin zapraszam wszystkich do współpracy. Liczę na waszą otwartość, pomysły i zaangażowanie. Bardzo proszę o wyrozumiałość dla mnie i dla radnych. Początki zawsze są trudne. Proszę, aby ocenę naszych działań rozłożyć w czasie – dodał.

Podczas inauguracyjnego wystąpienia, Piotr Maciejewski przedstawił również swojego zastępcę. Jak podkreślił, pojawiają się różne insynuacje i rozwiewa je informując publicznie, że wiceburmistrzem będzie jego kontrkandydat z pierwszej tury wyborów – Marcin Dzikowski.

– Uważam, że moim zastępcą powinien być mieszkaniec Ślesina. Marcin jako radny doskonale zna potrzeby i oczekiwania mieszkańców miasta – powiedział burmistrz Maciejewski.

Jednogłośnie zdecydowano dzisiaj również o tym, że przewodniczącym Rady Miejskiej został Piotr Kaczmarek. Natomiast wiceprzewodniczącymi zostali: Ewelina Krzyżaniak i Dominik Niedźwiedziński.

Tekst: Aleksandra Braciszewska-Benkahla – LM.pl

slesinInformacjeLM.pl Piotr Maciejewski jest już oficjalnie burmistrzem Ślesina. Wiadomo też kto będzie jego zastępcą, a nowi radni wybrali swojego przewodniczącego. W wypełnionej po brzegi Sali Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Ślesinie odbyła się pierwsza, uroczysta sesja nowej kadencji Rady Miejskiej. Po wręczeniu aktów powołania, radni złożyli ślubowanie. Później przyszedł czas na odczytanie...Niezależny Portal Gminy Ślesin 180 razy przeczytano