ZSP w Ślesinie

26 kwietnia to wyjątkowy i radosny dzień w sportowej historii Szkoły Podstawowej w Ślesinie. Po wygranych Mistrzostwach Powiatu Konińskiego, cztery drużyny z  ZSP w Ślesinie awansowały do  Mistrzostw  Województwa Wielkopolskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych.                    

Zawody odbyły się 26 kwietnia w Żerkowie koło Jarocina. Na imprezie pojawili się reprezentanci  z kilkudziesięciu szkół w naszym województwie, które awansowały w tym roku do zawodów. W każdej kategorii wiekowej startowało nawet do 200 zawodników, tak więc konkurencja była naprawdę silna. 

W klasyfikacji generalnej ZSP w Ślesinie  rocznik 2009/2010 chłopcy zajęła I miejsce   w składzie:  Kostański Damian, Wekwejt Szymon, Szewczyk Hubert, Sobański Mateusz, Matczak Mikołaj, Kwiatkowski Wojciech. Nasi reprezentanci awansowali równocześnie  na Mistrzostwa Polski w Drużynowych Biegach Przełajowych,  które odbędą się  10 maja w Aleksandrowie Łódzkim. Jest to duży sukces ślesińskiej szkoły oraz uczniów z klas Mistrzostwa Sportowego – APR.

Reprezentacja chłopców –  rocznik 2011 także trafiła na podium i zajęła w zawodach  wysokie III miejsce w składzie:  Borński Bruno, Kałkowski Wiktor, Lewandowski Jan, Pawlak Mateusz, Wróbel Hubert.                       

Poza tym w klasyfikacji indywidualnej Mistrzostw Wielkopolski  3 miejsce zajął  Mateusz Pawlak, a 7 miejsce  Hubert Szewczyk.

Drużyny  dziewcząt i chłopców rocznik 2007-2008 zajęły XII miejsca na ponad 50 sklasyfikowanych drużyn.

Źródło: ZSP w Ślesinie

slesinSportZSP w Ślesinie 26 kwietnia to wyjątkowy i radosny dzień w sportowej historii Szkoły Podstawowej w Ślesinie. Po wygranych Mistrzostwach Powiatu Konińskiego, cztery drużyny z  ZSP w Ślesinie awansowały do  Mistrzostw  Województwa Wielkopolskiego w Drużynowych Biegach Przełajowych.                     Zawody odbyły się 26 kwietnia w Żerkowie koło Jarocina. Na imprezie pojawili się...Niezależny Portal Gminy Ślesin 120 razy przeczytano