Tysiące kobiet w barwnych ludowych strojach, radość, emocje towarzyszyć będą zjazdowi organizacji kobiecych z terenów wiejskich. Podczas licheńskiego święta w dniach 9-10 września br. będzie można podziwiać artystyczny dorobek włościanek, a na straganach zagoszczą tradycyjne słodkości i dania regionalne.

Jak co roku, spotkanie skupione będzie wokół dwóch aspektów: kulturowego oraz duchowego. Pierwszego dnia Zjazdu odbędzie się Jarmark Kulturowy, gdzie gospodynie będą mogły zaprezentować swoje dokonania rękodzielnicze, muzyczne i kulinarne. Kulminacyjnym punktem programu będzie rozstrzygnięcie plebiscytu „Wieś jest kobietą”, w którym zostanie wybrana Gospodyni Roku.

Z kolei niedziela, jak zwykle, minie pod hasłem refleksji i wiary. Odbędzie się uroczysta procesja zakończona Mszą Świętą w bazylice Licheńskiej. Po mszy świętej zaplanowano zwiedzanie Sanktuarium z przewodnikiem. Dzień zakończy Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Tegoroczne spotkanie z tradycją i folklorem wzbogacone o duchowe i religijne doznania zostało objęte Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz Małżonki Prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Polska Gospodyni, które zachęca wszystkie organizacje do zgłoszenia udziału w Zjeździe. Szczegółowe informacje na stronie www.polskagospodyni.pl.

slesinImprezyLicheńTysiące kobiet w barwnych ludowych strojach, radość, emocje towarzyszyć będą zjazdowi organizacji kobiecych z terenów wiejskich. Podczas licheńskiego święta w dniach 9-10 września br. będzie można podziwiać artystyczny dorobek włościanek, a na straganach zagoszczą tradycyjne słodkości i dania regionalne. Jak co roku, spotkanie skupione będzie wokół dwóch aspektów: kulturowego...Niezależny Portal Gminy Ślesin 388 razy przeczytano