Przegląd Koniński

Piłkarka Słupczanki Słupca – Margarita Królak została wybrana najlepszą zawodniczką Wielkopolskiego Związki Piłki Nożnej w 2023 roku.

Piłkarka pochodzi z miejscowości Biskupie koło Ślesina. Futbol towarzyszy jej już od najmłodszych lat. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiała w lokalnym Delfinie Ślesin. Po rozpadzie drużyny dołączyła do Noteci Gębice. Obecnie gra jako skrzydłowa w Słupczance Słupca, gdzie w minionym sezonie z drużyną sięgnęła po mistrzostwo kobiecej IV ligi.

Jest jedną z najskuteczniejszych strzelczyń w swoim klubie. Otrzymała nominację od Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej na tytuł najlepszej zawodniczki 2023 roku. Dzięki licznym głosom w mediach społecznościowych oraz uznaniu ze strony WZPN sięgnęła po ten tytuł.

– Dla mnie ta nominacja już znaczyła bardzo dużo, a wygranie tego jest przypieczętowaniem mojej ciężkiej pracy przez cały ten rok. Na mój sukces zapracowało wiele osób. Dziękuję mojemu trenerowi Mirosławowi Kwaśnemu, bo to właśnie pod jego okiem moja forma jest najlepszą jaką kiedykolwiek miałam. Nauczyłam się bardzo dużo i wiem, że jeszcze dużo treningów przede mną. Dziękuję całej drużynie, bo to razem z nią sięgnęłyśmy po mistrzostwo ligi. Jestem szczęśliwa i bardzo dumna, że zostałam najlepszą zawodniczką w Wielkopolsce w 2023 roku – skomentowała Margarita Królak.

Tekst: Hubert Graczyk – Przegląd Koniński

https://i0.wp.com/slesin.smarthost.pl/wp-content/uploads/2021/07/pobrane.png?fit=185%2C273&ssl=1https://i0.wp.com/slesin.smarthost.pl/wp-content/uploads/2021/07/pobrane.png?resize=150%2C150&ssl=1slesinSportPrzegląd Koniński Piłkarka Słupczanki Słupca – Margarita Królak została wybrana najlepszą zawodniczką Wielkopolskiego Związki Piłki Nożnej w 2023 roku. Piłkarka pochodzi z miejscowości Biskupie koło Ślesina. Futbol towarzyszy jej już od najmłodszych lat. Swoje pierwsze piłkarskie kroki stawiała w lokalnym Delfinie Ślesin. Po rozpadzie drużyny dołączyła do Noteci Gębice. Obecnie gra...Niezależny Portal Gminy Ślesin 104 razy przeczytano