lm.pl
LM.pl

Ponad 800 osób, w tym 36 drużyn piłkarskich z 9 krajów. Tak wyglądał Europejski Turniej Piłki Nożnej U-12 Pro-Turnieje Cup, który odbył się w weekend w Ślesinie i Licheniu. 
– To dla nas bardzo prestiżowa impreza – mówi Małgorzata Ficner, zastępca burmistrza Ślesina.

To były niezwykłe piłkarskie emocje, ale też ogromny logistyczny wysiłek. Do gminy Ślesin przyjechali młodzi sportowcy z różnych zakątków kraju i ze świata. Pojawiła się młodzież takich znanych klubów jak FC Porto, czy Dynamo Kijów. Byli też piłkarze m.in. z Litwy, Łotwy, Węgier, Szwecji i Chorwacji.

LM.pl

– Przyjechało ponad 800 osób. To dla nas bardzo duża szansa na promocję gminy. Dzięki temu, że mamy bardzo dobrą bazę noclegową w Ślesinie i Licheniu, mogliśmy wszystkim naszym gościom zapewnić noclegi – mówi Małgorzata Ficner.

Na boiskach w Ślesinie i Licheniu mecze młodych piłkarzy odbywały się w sobotę i niedzielę. Z zagranicznymi zespołami mierzyły się młodzieżowe drużyny m.in. Legii Warszawa, Lecha Poznań, Pogoni Szczecin, Górnika Zabrze, Śląska Wrocław, ŁKS Łódź, Lechii Gdańsk, czy Barca Academy Warszawa.

– Przed pandemią takie międzynarodowe turnieje w Polsce się odbywały, ale zawsze w ciepłych miesiącach. Teraz zdecydowaliśmy się zorganizować turniej jestenią. Trzeba powiedzieć, że jest to najbardziej międzynarodowy turniej jaki odbył się od początku pandemii – mówi Piotr Turbański z Pro-Turnieje.

Po dwóch dniach rywalizacji, zwycięzcą turnieju zostali wychowankowie Akademii Lecha Poznań.

Tekst: Aleksandra Braciszewska-Benkahla – LM.pl

slesinPiłka nożnaLM.pl Ponad 800 osób, w tym 36 drużyn piłkarskich z 9 krajów. Tak wyglądał Europejski Turniej Piłki Nożnej U-12 Pro-Turnieje Cup, który odbył się w weekend w Ślesinie i Licheniu. - To dla nas bardzo prestiżowa impreza – mówi Małgorzata Ficner, zastępca burmistrza Ślesina. To były niezwykłe piłkarskie emocje, ale też ogromny logistyczny...Niezależny Portal Gminy Ślesin 180 razy przeczytano