Podobnie jak w kraju wybory do Parlamentu Europejskiego w regionie cieszyły się znacznie mniejszym zainteresowaniem. W Wielkopolsce frekwencja wyniosła 39,2%, była niższa niż w skali całego kraju, 40,7%. Powiat koniński należał do tych z najmniejszą frekwencją w województwie, a w gminie Ślesin do urn poszło tylko 32,4% głosujących.

Znów uwidocznił się podział na bardziej konserwatywną Wielkopolskę Wschodnią i liberalną na zachodzie, który jest dużo bardziej liczny. Obwód wyborczy nr 7 obejmował całe województwo. W całej Wielkopolsce zwyciężyli zdecydowanie kandydaci Koalicji Obywatelskiej:

Przeciwne wyniki na dwóch pierwszych miejscach były w powiecie konińskim, w tym gminie Ślesin:

Ostatecznie prawdopodobnymi reprezentantami Wielkopolski w Parlamencie Europejskim będą:

 Ewa Kopacz (zam. Radom) i Michał Wawrykiewicz (zam. Dziekanów Polski) z Koalicji Obywatelskiej, Marlena Maląg (zam. Ostrów Wielkopolski) z Prawa i Sprawiedliwości, Krzysztof Hetman (zam. Lublin) z Trzeciej Drogi, Anna Bryłka (zam. Kobylata) z Konfederacji,  Joanna Scheuring-Wielgus (zam. Głogowo) z Lewicy.

Dane: https://wybory.gov.pl/pe2024/

slesinInformacjePodobnie jak w kraju wybory do Parlamentu Europejskiego w regionie cieszyły się znacznie mniejszym zainteresowaniem. W Wielkopolsce frekwencja wyniosła 39,2%, była niższa niż w skali całego kraju, 40,7%. Powiat koniński należał do tych z najmniejszą frekwencją w województwie, a w gminie Ślesin do urn poszło tylko 32,4% głosujących. Znów uwidocznił...Niezależny Portal Gminy Ślesin 138 razy przeczytano