Przegląd Koniński

Prawie 4 tysiące osób wzięło udział w licheńskim sanktuarium w tradycyjnej pasterce – mszy świętej sprawowanej w bazylice o północy. Uroczystej liturgii przewodniczył ks. Sławomir Homoncik MIC, kustosz Sanktuarium Maryjnego w Licheniu Starym.

Pasterka rozpoczęła wniesieniem figurki Dzieciątka Jezus w ciszy i ciemności. Ksiądz kustosz ukazał pielgrzymom Nowonarodzonego i położył w żłobku. W homilii ks. Homoncik MIC zachęcał, aby zebrani dobrze wykorzystali czas Bożego Narodzenia i pozwolili Panu Bogu przemówić do swoich serc.
– Dzisiaj Jezus Chrystus pyta nas subtelnie: czy przyjmiesz mnie do swojego domu, do swojego świata? Co mu odpowiesz? Dzisiaj w tę noc musi paść nasza twierdząca odpowiedź: przyjmuję Jezusa do swojego serca. Jeśli tak się stanie on, będzie towarzyszył ci w każdym momencie życia – mówił ksiądz kustosz.

przegląd

Podczas południowej mszy św. 25 grudnia pielgrzymi usłyszeli o Słowie z Ewangelii według św. Jana, które stało się Ciałem, i zamieszkało wśród nas.
– Bóg daje obraz Dziecięcia, by każdy z nas miał okazję do wejścia na nowo w rok i w życie Jezusa Chrystusa, polegające na głoszeniu ważnych dla nas prawd. Przez waszą obecność dzisiaj potwierdzacie, że chcecie na nowo wybrać Boga, to jest piękne – zaznaczył w homilii ks. Sławomir Homoncik MIC, który przewodniczył także południowej mszy św. w bazylice.

Po mszy św. odbył się koncert świąteczny w wykonaniu Barbary Kaczor, organistki bazyliki licheńskiej. Pielgrzymi z panią Barbarą zaśpiewali znane polskie kolędy, ale wysłuchali też mniej popularnych pastorałek.

MF

Zdj. Sanktuarium Maryjne w Licheniu

https://i0.wp.com/slesin.smarthost.pl/wp-content/uploads/2021/07/pobrane.png?fit=185%2C273&ssl=1https://i0.wp.com/slesin.smarthost.pl/wp-content/uploads/2021/07/pobrane.png?resize=150%2C150&ssl=1slesinLicheńPrzegląd Koniński Prawie 4 tysiące osób wzięło udział w licheńskim sanktuarium w tradycyjnej pasterce – mszy świętej sprawowanej w bazylice o północy. Uroczystej liturgii przewodniczył ks. Sławomir Homoncik MIC, kustosz Sanktuarium Maryjnego w Licheniu Starym. Pasterka rozpoczęła wniesieniem figurki Dzieciątka Jezus w ciszy i ciemności. Ksiądz kustosz ukazał pielgrzymom Nowonarodzonego i...Niezależny Portal Gminy Ślesin 15 razy przeczytano