Przegląd Koniński

4.800 złotych na rękę miesięcznie gmina Ślesin oferuje ratownikom, którzy podejmą pracę na ich kąpieliskach.

Formalnie od 1 lipca rozpoczną pracę ratownicy wodni na kąpieliskach na terenie gminy Ślesin, a te są trzy: to plaża główna, w parku, a także w Licheniu Starym.
– Jak co roku szukamy osób chętnych do pracy. Teraz jest jeszcze trudniej niż to było wcześniej – mówi Mariusz Zaborowski, burmistrz Ślesina. – 4.800 złotych na rękę to jest kwota, którą musimy zapłacić, bo inaczej żadna z osób by w ogóle nie podjęła pracy. Jeśli więc ktoś byłby zainteresowany, to o takim zarobku za miesiąc mówimy. Zapraszam chętnych – wyjaśnia Mariusz Zaborowski.

przegląd

Żeby funkcjonowały trzy kąpieliska, potrzebnych jest 7 osób. 5 udało się gminie pozyskać, więc na pewno jeszcze 2 zostałyby zatrudnione. Czy to oznacza, że do momentu skompletowania pełnego zespołu, nie wszystkie kąpieliska będą działały? – Trwają rozmowy z jednostką OSP, natomiast wynika z nich, że nie ma ona takich osób, które mogłyby pracować na kąpielisku w Licheniu Starym. Zastanawiam się nad podziałem – mówi burmistrz Ślesina. Wiadomo, że na pewno funkcjonować będzie w pełni główne kąpielisko w Ślesinie, a pewnie „ na pół” – plaża w ślesińskim parku i w Licheniu Starym. – Dopóki nie będzie osób, które moglibyśmy zatrudnić – mówi Mariusz Zaborowski, który sam kiedyś zdobył uprawnienia ratownika wodnego. On jednak z powodu braku czasu tej pracy się nie podejmie.

Ratownicy pracować będą od 10.00 do 18.00.

Marcin Szafrański – Przegląd Koniński
https://i0.wp.com/slesin.smarthost.pl/wp-content/uploads/2021/07/pobrane.png?fit=185%2C273&ssl=1https://i0.wp.com/slesin.smarthost.pl/wp-content/uploads/2021/07/pobrane.png?resize=150%2C150&ssl=1slesinInformacjePrzegląd Koniński 4.800 złotych na rękę miesięcznie gmina Ślesin oferuje ratownikom, którzy podejmą pracę na ich kąpieliskach. Formalnie od 1 lipca rozpoczną pracę ratownicy wodni na kąpieliskach na terenie gminy Ślesin, a te są trzy: to plaża główna, w parku, a także w Licheniu Starym. – Jak co roku szukamy osób...Niezależny Portal Gminy Ślesin 48 razy przeczytano