Przegląd Koniński

Mariusz Zaborowski, burmistrz Ślesina, uzyskał jednogłośne wotum zaufania od Rady Miejskiej Gminy Ślesin. Przed głosowaniem przedstawił najważniejsze zapisy raportu o stanie gminy w 2021 roku.

Jak wyjaśniał burmistrz, raport składa się z 86 stron, jest więc dość obszerny. Nad jego powstaniem pracowali wszyscy urzędnicy, natomiast w jedną całość zebrała te materiały pani sekretarz.
– Wiem, że niektóre gminy przygotowując ten dokument korzystają z firm zewnętrznych, my go wykonujemy sami. Wszyscy pracownicy ręce na pokład – mówił Mariusz Zaborowski, burmistrz Ślesina.

Raport pokazuje, jak wskazywał burmistrz, że gmina podejmuje działania nakierowane na polepszenie życia mieszkańców, a także te związane z turystyką. Mariusz Zaborowski przypomniał też, że 2021 to był kolejny rok związany z pandemią COVID-19, więc nadal był podporządkowany licznym obostrzeniom.
– Pomimo tego staraliśmy się funkcjonować bez zakłóceń. Przebudowa naszego urzędu dała takie możliwości. My cały czas wpuszczaliśmy osoby do środka – mówił Mariusz Zaborowski podczas dzisiejszej sesji, która odbyła się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury.

przegląd

Wskazywał, że tą ważną gałęzią gospodarki dla gminy jest turystyka. – Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że posiadamy przepiękne jeziora, jesteśmy na Szlaku Wielkiej Pętli Wielkopolski, wszystkie miejscowości nad jeziorem są często odwiedzane przez turystów, z czego się bardzo cieszymy – mówił burmistrz. – Są to też dość duże koszty dla samorządu, natomiast uważam, że stanowimy dla całego powiatu konińskiego bardzo ciekawą atrakcję dla mieszkańców, nie tylko naszej gminy. Kiedyś panu staroście mówiłem, że my do dróg powiatowych to nie powinniśmy w ogóle dokładać, bo nikt tyle co my nie dokłada do funkcjonowania zaplecza turystycznego, rekreacyjnego dla całego powiatu konińskiego, pomimo że są samorządy, które mają jeziora.

Dyskusji nad raportem nie było. Radny Andrzej Dąbek podziękował burmistrzowi za wysoką jakość wykonywanej pracy w tych trudnych czasach.

– Nie wystarczy napisać wniosku i dostać dotację. Trzeba dużo pracować i mieć umiejętności, zdolności, żeby ją dostać i wykorzystać – mówił radny Dąbek. Chwilę później radni jednogłośnie udzielili wotum zaufania Mariuszowi Zaborowskiemu. Za takie głosowanie podziękował on podkreślając, że to efekt wspólnego działania.
– Nie mówię, że jest idealnie – dodał burmistrz Zaborowski. Wskazując, że mimo trudności wiele udaje się zrobić. – Dziękuję wam za to zrozumienie, my się po prostu dogadujemy. Ten pozytywny wizerunek naszej gminy jest bardzo ważny. Możemy się między sobą nie zgodzić, ale odpowiadamy za tę gminę i ważne, żebyśmy nadal pokazywali, że jesteśmy razem i działamy – mówił Mariusz Zaborowski.

Radni byli też jednogłośni w głosowaniu nad absolutorium dla burmistrza z wykonania budżetu na 2021 rok. Po ogłoszeniu wyniku podziękował.
– Zawszę mogę na was liczyć – mówił. Dziękował także współpracownikom. – Robicie kawał dobrej roboty, ale beze mnie nie byłoby im tak łatwo – żartował. – Tak sobie myślę, że człowiek jest jednak potrzebny.

Tekst: Marcin Szafrański – Przegląd Koniński

https://i0.wp.com/slesin.smarthost.pl/wp-content/uploads/2021/07/pobrane.png?fit=185%2C273&ssl=1https://i0.wp.com/slesin.smarthost.pl/wp-content/uploads/2021/07/pobrane.png?resize=150%2C150&ssl=1slesinUMiGPrzegląd Koniński Mariusz Zaborowski, burmistrz Ślesina, uzyskał jednogłośne wotum zaufania od Rady Miejskiej Gminy Ślesin. Przed głosowaniem przedstawił najważniejsze zapisy raportu o stanie gminy w 2021 roku. Jak wyjaśniał burmistrz, raport składa się z 86 stron, jest więc dość obszerny. Nad jego powstaniem pracowali wszyscy urzędnicy, natomiast w jedną całość zebrała...Niezależny Portal Gminy Ślesin 42 razy przeczytano