konin.naszemiasto.pl

Plaża w Ślesinie – gorąco i bez nudy. Pęka szwach w niedzielę. Do rejsu Pawełkiem były kolejki. A nawet rybka „prosto z kutra” Gofry, lody i wiele muzyki. Zaledwie 20 kilometrów od Konina można poczuć się jak w nadmorskim kurorcie.

Nadmorska atmosfera w Ślesinie

Szeroka piaszczysta plaża, widoczna już z daleka, przyciąga w tym roku do Ślesina nieprzebrane tłumy. Ci, którym uda się zaparkować powinni być jednak zadowoleni – piasku jest pod dostatkiem, wody w jeziorze także. Nic dziwnego, że ze ślesińskich kąpielisk korzysta coraz więcej turystów. Na parkingach dostrzec można zresztą rejestracje nie tylko z Wielkopolski, ale praktycznie z każdej części kraju. Ślesin staje się coraz popularniejszy.

W „oku cyklonu”, czyli przy głównej miejskiej plaży, poczuć się można jak w nadmorskim kurorcie. Dmuchańce i tor do zjeżdżania dla dzieci, stoiska z gadżetami i akcesoriami kąpielowymi, ale też z goframi, lodami czy mrożonym jogurtem na każdym kroku, mnóstwo lokali gastronomicznych, w których ofercie dominuje świeżo smażona ryba – podobne obrazki zobaczymy prawie w każdej miejscowości nad Bałtykiem. Do tego przyjemna jeziorna bryza, a nawet okazjonalne fale, wywołane przez skutery wodne i motorówki.

Tekst: Krzysztof Nowak – konin.naszemiasto.pl

slesinInformacjekonin.naszemiasto.pl Plaża w Ślesinie - gorąco i bez nudy. Pęka szwach w niedzielę. Do rejsu Pawełkiem były kolejki. A nawet rybka 'prosto z kutra' Gofry, lody i wiele muzyki. Zaledwie 20 kilometrów od Konina można poczuć się jak w nadmorskim kurorcie. Nadmorska atmosfera w Ślesinie Szeroka piaszczysta plaża, widoczna już z daleka,...Niezależny Portal Gminy Ślesin 1 121 razy przeczytano