10 maja reprezentacja chłopców Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ślesinie – Szkoła Mistrzostwa Sportowego – APR wystartowała na Mistrzostwach Polski w Drużynowych Biegach Przełajowych. Zawody odbyły się w Aleksandrowie Łódzkim na stadionie oraz terenach wokół Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

ZS-P Ślesin

W zawodach wystartowali zwycięscy województw z całego kraju. Nasi sportowcy wygrali wcześniej Mistrzostwa Województwa Wielkopolskiego w Żerkowie koło Jarocina i zakwalifikowali się do finału Mistrzostw Polski. Mistrzostwa odbyły się przy pięknej słonecznej pogodzie i lekkim wietrze. Jednym słowem wymarzona pogoda do biegania w terenie. Trasa biegu przełajowego na dystansie około 1000 metrów była naprawdę wymagająca. Prowadziła w trudnym terenie oraz na zróżnicowanym podłożu z kilkoma ciężkimi podbiegami.

Przed startem nasza drużyna wspólnie z nauczycielami przeszła i obejrzała dokładnie cała trasę, aby ustalić taktykę biegu, obejrzeć trudne odcinki trasy i zapamiętać najważniejsze wskazówki i założenia. Większość dzieci i młodzieży startującej w mistrzostwach to uczniowie szkół sportowych, szkół mistrzostwa sportowego oraz młodzież trenująca różne dyscypliny w klubach sportowych w całej Polsce. Zawodnicy ze Ślesina przystąpili do biegu bardzo zmotywowani. W czasie biegu nie obyło się bez emocji.
Nasz zawodnik Mikołaj Matczak został popchnięty na finiszu przez innego startującego i nieomal się przewrócił. Udało mu się jednak dobiec do mety i ukończyć bieg z drużyną. W drużynowych biegach przełajowych liczą się wyniki wszystkich zawodników startujących w zespole.

Reprezentacja ZSP – SMS – APR Ślesin zajęła w Mistrzostwach Polski w Drużynowych Biegach Przełajowych wysokie trzecie miejsce. Sportowa historia naszej szkoły jest bogata w osiągnięcia z różnych dyscyplin. Pierwszy raz stanęliśmy wreszcie na podium na zawodach najwyższej rangi w Polsce. Medale oraz puchar za trzecie miejsce w mistrzostwach otrzymaliśmy z rąk Prezesa Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Dr. Henryka Olszewskiego oraz reprezentanta Polski w sztafecie 4x400m, olimpijczyka Mateusza Rzezniczaka.

ZS-P Ślesni

W zawodach startowali:
Mikołaj Matczak kl. 5d SMS – APR
Damian Kostański kl. 7f SMS – APR
Hubert Szewczyk kl. 7f SMS – APR
Wojciech Kwiatkowski kl. 7f SMS – APR
Mateusz Sobański kl. 6b SMS – APR
Wiktor Giszter kl. 5d SMS – APR
Szymon Wekwejt kl. 6 b SMS-APR (rezerwowy)

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom. Zapisaliście się w sportowej historii Gminy Ślesin. Gratulujemy także rodzicom, wszystkim nauczycielom i trenerom z SMS-APR. Jest to nasz wspólny sukces, który świadczy o tym, że Szkoła Mistrzostwa Sportowego w Ślesinie reprezentuje naprawdę wysoki poziom. Świadczą o tym wyniki rywalizacji sportowej w tym roku szkolnym.

Źródło: ZSP Ślesin

slesinSport10 maja reprezentacja chłopców Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ślesinie – Szkoła Mistrzostwa Sportowego – APR wystartowała na Mistrzostwach Polski w Drużynowych Biegach Przełajowych. Zawody odbyły się w Aleksandrowie Łódzkim na stadionie oraz terenach wokół Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji. ZS-P Ślesin W zawodach wystartowali zwycięscy województw z całego kraju. Nasi...Niezależny Portal Gminy Ślesin 69 razy przeczytano