Przegląd Koniński

Do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ma zostać wystosowane pismo w sprawie budowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 25 w okolicach Teodorowa i Szyszyńskich Holendrów (gmina Ślesin). Pod wnioskiem będą mogli się podpisać mieszkańcy.

Temat budowy sygnalizacji świetlnej w tym miejscu poruszył podczas ostatniej sesji rady miejskiej jej przewodniczący Paweł Bielicki. Zwrócił się do władz miasta i gminy o poparcie tej inicjatywy. Chodzi o złożenie wniosku do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, bo to miałaby być inwestycja zrealizowana przez tę instytucję.
– Słyszymy, że ma tam powstać market bardzo duży i jak on powstanie, to będzie duży problem na tym skrzyżowaniu, a już w tej chwili jest niebezpiecznie – mówił Paweł Bielicki. Planuje razem z sołtysem Szyszyńskich Holendrów, Andrzejem Donderowiczem, zbierać podpisy pod tym pomysłem.

Jak przyznał burmistrz Mariusz Zaborowski, budowa takiej sygnalizacji świetlnej to długa i niełatwa procedura, bo wiąże się ze zmianą organizacji ruchu na drodze krajowej. Przypomniał, że tak było w przypadku Honoratki. Trzeba długo było czekać na taką inwestycję w tej części gminy. Kiedy jednak sygnalizacja się pojawiła, zrobiło się dużo bezpieczniej.
– Rzeczywiście większość pojazdów zwolniła – mówił burmistrz.

przegląd

Na pewno przy projektowaniu sygnalizacji znaczenie ma to, czy i jak bardzo jest tam niebezpiecznie. Burmistrz przypomniał, że kilka lat temu doszło tam do śmiertelnego wypadku. Według niego, warto więc rozmawiać wcześniej z GDDKiA w sprawie inwestycji, by przygotować jak najlepszy wniosek.
– To pomysł bardzo dobry – mówił o tym dotyczącym budowy sygnalizacji świetlnej burmistrz Zaborowski.

Marcin Szafrański – Przegląd Koniński
https://i0.wp.com/slesin.smarthost.pl/wp-content/uploads/2021/07/pobrane.png?fit=185%2C273&ssl=1https://i0.wp.com/slesin.smarthost.pl/wp-content/uploads/2021/07/pobrane.png?resize=150%2C150&ssl=1slesinInformacjePrzegląd Koniński Do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad ma zostać wystosowane pismo w sprawie budowy sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu z drogą krajową nr 25 w okolicach Teodorowa i Szyszyńskich Holendrów (gmina Ślesin). Pod wnioskiem będą mogli się podpisać mieszkańcy. Temat budowy sygnalizacji świetlnej w tym miejscu poruszył podczas ostatniej sesji rady...Niezależny Portal Gminy Ślesin 50 razy przeczytano