facebook.com/mgokslesin

12-13 marca nasz klub gościł szachistów z całej Polski. Przyjechali do nas szachiści z takich miast jak: Sopot, Bełchatów, Warszawa, Poznań, Gniezno, Iława, Toruń, Kalisz, Kórnik, Koło, Września, Ostrów Wielkopolski, Środa Wielkopolska, Śmigiel, Marzenin, Kostrzyn Wielkopolski, Zakrzewo, Trzemeszno, Bydgoszcz, Kościelec, Brzeźno, Sompolno, Babiak. Przez dwa dni wszyscy rywalizowali w czterech grupach podzielonych na rankingi.

W grupie A zagrało 26 zawodników z rankingami 1800 i wyżej. Rozegrali oni 5 rund tempem 1,5 godziny na zawodnika, była to najmniejsza i zarazem najsilniejsza grupa. W tej grupie z naszego klubu rewelacyjnie zaprezentował się Alan Kopczyński, który oddał tylko pół punktu tym samym wygrywając grupę. A co najważniejsze Alan wyrobił drugą część do normy kandydata na mistrza i jako pierwszy szachista w naszym klubie posiada I+. Drugie miejsce zajął Karol Stanisławski z klubu LKS Chrobry Gniezno. W tej grupie bardzo dobrze zaprezentował się nasz drugi junior Dominik Melerowicz, który ostatecznie uplasował się na miejscu trzecim. Dla Dominika turniej ten to trening przed Mistrzostwami Polski do lat 16, które zaczynają się już 18 marca. W klasyfikacji kobiet pierwsze miejsce zajęła Anna Oszutowska z klubu LKS Chrobry Gniezno.

Kolejna grupa to zawodnicy z rankingami 1600-1700. W tej grupie zagrało 43 szachistów, którzy rozegrali 7 rund tempem 60 minut na zawodnika. Grupę B wygrał Piotr Olejniczak z klubu UKS Wrzesińska Akademia Szachowa, drugie miejsce zajął Piotr Szulc z klubu UKS OPP Toruń, a trzecie Franciszek Nowicki z klubu UMKS na Pięterku Poznań. W klasyfikacji kobiet pierwsze miejsce zajęła Jagna Smolińska z klubu UKS Goniec Kostrzyn Wlkp., drugie miejsce Monika Berlik z klubu LKS Chrobry Gniezno, a trzecie Anna Jeziorska z klubu KTS Kalisz. Z naszego klubu w tej grupie najlepiej zaprezentowali się Julia Kowalska i Witold Łachacz.

Kolejna grupa to zawodnicy z rankingami 1400. W tej grupie zagrało 39 szachistów, którzy rozegrali 7 rund tempem 60 minut na zawodnika. w tej grupie wygrał Tomasz Haładaj z Bełchatowa, drugie miejsce zajął Mikołaj Witczak z klubu KSz LECH-WSUS Poznań, a na trzecim miejscu uplasował się Oskar Wawrzyniak z klubu KTS Kalisz. W klasyfikacji kobiet pierwsze miejsce zajęła zawodniczka z naszego klubu Ada Chojnacka, której niewiele zabrakło do wyrobienia normy na II kategorię. Jest to kolejny turniej gdzie Ada ociera się o normę, w kolejnym na pewno się uda. Drugie miejsce zajęła Karina Janaszak z klubu UKS Smecz Konin, a trzecie Martyna Stanisławczyk z klubu LUKS Iskra Marzenin.

Ostatnia najliczniejsza grupa zawodników bez kategorii oraz do 1250 rankingu. W tej grupie zagrało 75 zawodników, którzy jak grupa B i C rozegrali 7 rund tempem 60 minut na zawodnika. Grupę wygrywa Igor Kędzierski z klubu LKS Chrobry Gniezno, drugie miejsce zajmuję Marcin Pyrek z klubu KTS Kalisz, a trzecie Jan Kuzikowski z klubu MUKS Wieża Kórnicka. W klasyfikacji kobiet wygrywa Aleksandra Waliszewska z klubu UKS Smecz Konin, drugie miejsce zajmuję Patrycja Kubacka z klubu KS KORONA Zakrzewo, a trzecie Maja Półciennik z klubu UKS Goniec Kostrzyn Wlkp.. Z naszego klubu w tej grupie najlepiej zaprezentował się Artur Nawrot, który po długiej przerwie postanowił wrócić do gry. Artur ostatecznie zajął miejsce czwarte przegrywając w punktach pomocniczych.

Oprócz medali i nagród zawodnicy walczyli o zdobycie wyższych kategorii szachowych. W całym turnieju zawodnicy zdobyli: jedna norma kandydacka, cztery normy na II kategorię, sześć norm na III kategorię, czternaście norm na IV kategorię oraz piętnaście norma na V kategorię.

Z naszego klubu wyższe kategorię zdobyli:
Alan Kopczyński – norma kandydata
Kryspin Winkler – norma na IV kategorię
Szymon Wandachowicz – norma na IV kategorię
Artur Nawrot – norma na IV kategorię
Michał Przybylski – norma na V kategorię

Turniej zorganizowany został przez Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Ślesinie oraz klub szachowy M-GOK Gambit Ślesin. Nad prawidłowością przebiegu turnieju czuwali sędziowie Krzysztof Szadkowski, Kamil Szadkowski, Sebastian Przerwa, Nikola Majdecka i Robert Majdecki.

wyniki grupa A
wyniki grupa B
wyniki grupa C
wyniki grupa D

slesinSzachyfacebook.com/mgokslesin 12-13 marca nasz klub gościł szachistów z całej Polski. Przyjechali do nas szachiści z takich miast jak: Sopot, Bełchatów, Warszawa, Poznań, Gniezno, Iława, Toruń, Kalisz, Kórnik, Koło, Września, Ostrów Wielkopolski, Środa Wielkopolska, Śmigiel, Marzenin, Kostrzyn Wielkopolski, Zakrzewo, Trzemeszno, Bydgoszcz, Kościelec, Brzeźno, Sompolno, Babiak. Przez dwa dni wszyscy rywalizowali w...Niezależny Portal Gminy Ślesin 142 razy przeczytano