LKS Ślesin

⏺ Jak zaczęła się twoja przygoda z piłką nożną?
Piłka jest w moim życiu właściwie od urodzenia. Tata był piłkarzem, od wczesnych lat zabierał mnie na swoje treningi i mecze, więc tak naprawdę byłem skazany na to żeby moje życie kręciło się wokół piłki. W wieku 8 lat ojciec zawiózł mnie na stadion przy ul. Dmowskiego (wtedy Buczka) i zostałem zawodnikiem Górnika Konin. W tym klubie spędziłem najwięcej czasu najpierw jako zawodnik a potem trener wielu zespołów młodzieżowych.


⏺Czym różni się prowadzenie zespołu seniorskiego od trenowania grup młodzieżowych?
Myślę, że wszystko zależy od kategorii wiekowej, którą się prowadzi jeśli chodzi o grupy młodzieżowe. Wiadomo inaczej pracowało się z żakami czy orlikami a inaczej z trampkarzami starszymi czy juniorami. Sądzę, że podstawowa różnica jest taka, że w futbolu seniorskim najważniejszy jest wynik, natomiast czym młodsza grupa młodzieżowa tym rezultat staje się mniej istotny, a najważniejsza jest poprawa umiejętności technicznych zawodników. Inny oczywiście jest dobór treści treningowych a jeśli chodzi o podobieństwa to tutaj i tutaj trzeba być po trochu psychologiem i umieć zarządzać zasobami ludzkimi.


⏺Czy podoba Ci się polityka Klubu ?
Zdecydowanie ważne jest to, że klub mocno stawia na współpracę z SMS Ślesin oraz Akademią Reissa. Rozwój młodzieży jest fundamentem funkcjonowania klubu w przyszłości. Tylko prowadzone na wysokim poziomie szkolenie zapewni w przyszłości napływ młodych zawodników do drużyny seniorów. Jestem tutaj dużym optymistą i bardzo podoba mi się działanie klubu w tym zakresie.


⏺Czy dobrze pracuję Ci się w Ślesinie ?
Bardzo dobrze. Z dużą częścią zawodników współpracowałem w przeszłości w Górniku Konin. Jest również kilku chłopaków, których znam od dziecka bo uczęszczali do Szkoły Podstawowej nr 3 w Koninie, w której od 2003 roku pracuję. To na pewno pomogło w lepszym wejściu do zespołu. Nieocenionej pomocy udzielił mi również dotychczasowy trener zespołu Bartek Siek, który przybliżył mi charakterystykę graczy, których wcześniej nie znałem. Fajnie, że pozostał przy drużynie i jest drugim trenerem oraz bardzo dobrym organizatorem.


⏺Zakończyliście rundę jesienną konińskiej klasy okręgowej na dość odległym miejscu , co twoim zdaniem miało wpływ na taki wynik ?
Myślę, że w głównej mierze chodzi o podłoże mentalne. Jeśli nam idzie i kontrolujemy boiskowe poczynania jest bardzo dobrze, organizacja gry jest dobra. Natomiast w momencie utraty pewności na boisku, jakiegoś błędu, który skutkuje utratą bramki, zespół bardzo źle reaguje. Zamiast dążyć do poprawy wyniku koncentrujemy się na innych rzeczach, tracimy skupienie i często po prostu głupiejemy. Ciężko jest nam wtedy z powrotem wskoczyć na odpowiedni poziom. Musimy też zdecydowani poprawić grę w fazie przejściowej z atakowania do bronienia, gdyż zdecydowanie za dużo bramek tracimy z prostych kontr przeciwnika.


⏺Jaki był wasz najlepszy, a jaki najgorszy mecz w rudzie jesiennej.
Mogę mówić tylko o tych meczach, w których prowadziłem drużynę. Myślę, że najlepszą połowę zagraliśmy w przegranym 0-3 meczu z Czarnymi Ostrowite. W pierwszej połowie graliśmy świetnie w piłkę, kontrolowaliśmy sytuację na boisku, stwarzaliśmy sytuacje, których niestety nie udało się wykończyć. Jeden jedyny błąd zakończył się jednak utratą bramki i w drugiej połowie nie potrafiliśmy już wrócić do tego co graliśmy przed przerwą. Bardzo dobrze zagraliśmy tez w Sompolnie gdzie nieznacznie ulegliśmy 1-2. Paradoksalnie słabo zagraliśmy ze Zjednoczonymi Rychwał na zakończenie rundy, ale odnieśliśmy zwycięstwo 2-1


⏺Jak wyglądał wasz zimowy okres przygotowawczy ?
Korzystaliśmy z bazy hotelu Atut w Licheniu, gdzie odbyliśmy wiele jednostek treningowych na sztucznej murawie, a także pod nowo wybudowanym balonem, korzystaliśmy również z dwóch orlików w Ślesinie oraz z hali sportowej. Pierwsze dwa mikrocykle składały się z czterech jednostek treningowych w tygodniu, później trenowaliśmy trzykrotnie. Oczywiście w każdy weekend graliśmy sparingi. W sumie do dnia dzisiejszego odbyliśmy 41 jednostek treningowych i meczów kontrolnych. Z okresu przygotowawczego możemy być zadowoleni, zawodnicy wykonali swoją pracę bardzo dobrze, frekwencja na treningach była zadowalająca.

⏺Z kim rywalizowaliście w sparingach przygotowujących zespół do rundy wiosennej ?
Spektrum drużyn, z którymi graliśmy było bardzo szerokie. Dwa zespoły 4 ligowe (Olimpia Koło, SKP Słupca) jeden przedstawiciel 5 ligi (Polonus Kazimierz Biskupi), zespoły naszej klasy okręgowej (Zjednoczeni Trzemeszno, Strażak Licheń Stary, Kasztelania Brudzew) oraz kaliskiej klasy okręgowej (LKS Radliczyce) , dwóch przedstawicieli kujawsko – pomorskiej a – klasy (Zjednoczeni Piotrków Kujawski oraz Noteć Gębice) oraz zespół juniorów starszych Sparty Konin. Łącznie 10 meczów kontrolnych


⏺Jakich ruchów transferowych dokonaliście kto odszedł oraz kto przeszedł do klubu ?
Odeszli :
Maciej Kuczmański (Błękitni Mąkolno) Eliasz Walaszczyk (Warta Krzymów).
Przyszli:
Hubert Rachubiński (Wilki Wilczyn), Mikołaj Karbowy, Kacper Karbowy, Igor Ludwiczak (wszyscy Górnik Konin), Adam Oblizajek (GKS Sompolno)


⏺W jakie miejsce celujecie na koniec sezonu ?
Chcemy przede wszystkim jak najszybciej zapewnić sobie utrzymanie żeby grało nam się spokojniej, ale celem o który będziemy walczyć to zajęcie na koniec rozgrywek minimum 5 miejsca w tabeli. Różnica punktowa nie jest duża i przy dobrym starcie możemy tego dokonać. Oby tylko omijały nas kontuzje.
Życzymy powodzenia Trenerowi oraz chłopakom ze Ślesina w pierwszym meczu ligowym w rundzie wiosennej, który odbędzie się w Golinie 19.03.22 o godzinie 15:00 gdzie przeciwnikiem Skicioków będzie Polonia Golina dotychczasowy lider Ligi okręgowej.

Tekst: Profil FB LKS Ślesin

slesinPiłka nożnaLKS Ślesin ⏺ Jak zaczęła się twoja przygoda z piłką nożną?Piłka jest w moim życiu właściwie od urodzenia. Tata był piłkarzem, od wczesnych lat zabierał mnie na swoje treningi i mecze, więc tak naprawdę byłem skazany na to żeby moje życie kręciło się wokół piłki. W wieku 8 lat ojciec...Niezależny Portal Gminy Ślesin 62 razy przeczytano