LM.pl

Droga powiatowa między Jabłonką a Rożnową biegnąca przez tereny gmin Kleczew, Kazimierz Biskupi i Ślesin jednak zostanie zgłoszona do programu Polski Ład. To efekt negocjacji między samorządami, radnymi powiatowymi i Starostwem Powiatowym w Koninie.

Południowa obwodnica Kleczewa, jak nazywana jest droga między miejscowością Jabłonka w gminie Kleczew i Rożnowa w gminie Ślesin, zgłoszona zostanie jednak do rządowego programu Polski Ład. Choć jeszcze kilka dni temu stało to pod znakiem zapytania. Jak informowaliśmy w czwartek, wbrew podpisanemu porozumieniu między zainteresowanymi samorządami i ZE PAK, niechętni do realizacji tej inwestycji byli radni powiatowi.

lm.pl
LM.pl

24 lutetgo odbyło się spotkanie i negocjacje w tej sprawie. Jak informuje Mariusz Musiałowski, burmistrz gminy Kleczew, zakończyły się one wypracowaniem kompromisu. Powiat koniński ma jednak zgłosić projekt przebudowy wspomnianego odcinka do rządowego programu.
– W toku dzisiejszych negocjacji poza tą drogą zgłoszone do dofinansowania zostaną również dwie inne, co spowoduje złożenie wniosku o dofinansowanie na niebotyczną kwotę sięgającą 60 milionów złotych – informuje burmistrz Kleczewa Mariusz Musiałowski.
– Czy to zwiększy, czy zmniejszy szansę na otrzymanie dofinansowania trudno jednoznacznie rozstrzygnąć (moim zdaniem nieco utrudni), ale inaczej zrobić się nie dało.

Wnioski do najbliższego naboru Polskiego Ładu składane będą do końca lutego.

fot. Google Maps


Tekst: Bartosz Skonieczny – konin.LM.pl

slesinInformacjeLM.pl Droga powiatowa między Jabłonką a Rożnową biegnąca przez tereny gmin Kleczew, Kazimierz Biskupi i Ślesin jednak zostanie zgłoszona do programu Polski Ład. To efekt negocjacji między samorządami, radnymi powiatowymi i Starostwem Powiatowym w Koninie. Południowa obwodnica Kleczewa, jak nazywana jest droga między miejscowością Jabłonka w gminie Kleczew i Rożnowa w...Niezależny Portal Gminy Ślesin 146 razy przeczytano