facebook.com/mgokslesin

W miniony weekend duża grupa naszych szachistów rywalizowała w Turnieju Klasyfikacyjnym we Wrześni. Przez dwa dni rozgrywali Oni partie klasyczne walcząc o normy na wyższe kategorie szachowe. Turniej rozegrany został w czterech grupach rankingowych.

Najsilniejsza grupa z rankingami 1800 i wyżej rozegrała pięć rund tempem 90 minut na zawodnika. Natomiast grupy B, C i D zagrały siedem rund tempem 60 minut na zawodnika. W turnieju we wszystkich grupach zagrało w sumie 166 zawodników.


Z naszego klubu w każdej grupie mieliśmy medalistów.
Grupę A wygrał 🥇Alan Kopczyński, który rozegrał rewelacyjny turniej zdobywając 5 z 5 punktów. Jednocześnie wyrabiając sobie częściową normę na kandydata na mistrza.
W grupie B sukces 🥇Ani Bębenek, która zajmuję pierwsze miejsce w grupie wśród kobiet, a co najważniejsze wyrabia normę na I kategorię. W tej samej grupie na podium w śród kobiet uplasowała się jeszcze 🥈Julia Kowalska zajmując drugie miejsce. Bardzo dobrze też zaprezentował się Paweł Czerniejewski, który otarł się o normę na II kategorię. Praktycznie wszystkie jego partię powinny skończyć się na jego korzyść.


W grupie C wśród kobiet złoto wywalczyła 🥇Ada Chojnacka, a brąz 🥉Amelia Lewandowska. W tej grupie bardzo dobrze zaprezentował się nasz najmłodszy zawodnik Mikołaj Majdecki, któremu zabrakło tylko pół punktu do normy na III kat. W grupie D wśród kobiet srebrny medal wywalczyła 🥈Natalia Dorywalska. Ponadto normy na V kategorię wyrobili: Mateusz Borkowski i Wojciech Kucal.
Gratulujemy!


grupa A
http://www.chessarbiter.com/…/2022/ti_343/results.html…
grupa B
http://www.chessarbiter.com/…/2022/ti_344/results.html…
grupa C
http://www.chessarbiter.com/…/2022/ti_345/results.html…
grupa D
http://www.chessarbiter.com/…/2022/ti_346/results.html…

slesinSzachyfacebook.com/mgokslesin W miniony weekend duża grupa naszych szachistów rywalizowała w Turnieju Klasyfikacyjnym we Wrześni. Przez dwa dni rozgrywali Oni partie klasyczne walcząc o normy na wyższe kategorie szachowe. Turniej rozegrany został w czterech grupach rankingowych. Najsilniejsza grupa z rankingami 1800 i wyżej rozegrała pięć rund tempem 90 minut na zawodnika....Niezależny Portal Gminy Ślesin 80 razy przeczytano