LM.pl

Trzymajmy się dobrej piosenki – apelował do publiczności Kamil Wasicki, organizator festiwalu w Ślesinie.

W ślesińskim domu kultury odbyła się piętnasta edycja Festiwalu Ogólnopolskiego Piosenki Artystycznej, w skrócie FOPA.
– To szmat czasu, a my tworzymy historię. Mimo różnych przeciwności nie poddaliśmy się i wszystkie edycje się odbyły. Aż do jubileuszu. Organizujemy ten festiwal z myślą o ludziach, którzy tworzą mądre piosenki, co nie łatwe w dzisiejszym świecie. Trwamy i to jest nasza duma w Ślesinie. Trzymajmy się więc dobrej piosenki!

Jury, jak i organizatorzy, podkreślali wysoki poziom festiwalowych wykonań. – Jest nadzieja – mówił uradowany tym faktem Kamil Wasicki.
– W Ślesinie pojawiło się wielu młodych, ciekawych ludzi. Jest szansa, że piosenka artystyczna przetrwa, bo to jest piękna forma przekazywania emocji. Trzeba podkreślić, że wykonawcy śpiewali o bardzo ważnych rzeczach.

lm.pl
LM.pl

Dlatego jury miało trudny wybór. Teresa Drozda, Jan Poprawa, Jan Kondrak po przesłuchaniu piętnastu wykonawców rozdzielili nagrody. Równorzędne wyróżnienia otrzymali: Efekt Motyla, Matylda Stanejko i Grzegorz Paczkowski, Katarzyna Brzozowska, Weronika Ważna, Szymon Brucki, Danuta Szymańska-Cieślak. Trzecia nagroda przypadła duetowi JPG, druga Andriejowi Kotinowi z załogą, a pierwszą nagrodę „zgarnął” Dawid Gębala. Co ważne, wymienieni finaliści otrzymali nominację do studenckiego festiwalu piosenki w Krakowie.

A zwieńczeniem festiwalowych emocji był koncert laureatów i Stanisława Soyki z zespołem. Zarówno początkujący wykonawcy, jak i ci wieloletni, przypomnieli w swoich piosenkach o tych najważniejszych w życiu sprawach.

– Cała sala na koncercie Stanisława Soyki pokazuje, że ludzie są spragnieni mądrej piosenki. Nie tylko tej łatwej. To jest dobry prognostyk na przyszłość. Zaczynamy więc myśleć o kolejnej edycji FOPA – powiedział Kamil Wasicki.

O historii FOPA rozmawialiśmy wcześniej z Kamilem Wasickim. 

Tekst: Anna Pilarska – LM.pl

slesinImprezyLM.pl Trzymajmy się dobrej piosenki – apelował do publiczności Kamil Wasicki, organizator festiwalu w Ślesinie. W ślesińskim domu kultury odbyła się piętnasta edycja Festiwalu Ogólnopolskiego Piosenki Artystycznej, w skrócie FOPA. - To szmat czasu, a my tworzymy historię. Mimo różnych przeciwności nie poddaliśmy się i wszystkie edycje się odbyły. Aż do jubileuszu. Organizujemy...Niezależny Portal Gminy Ślesin 87 razy przeczytano