Wszyscy ślesiniacy pomóc mogą w zorganizowaniu 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury wydał apel.

Po raz kolejny to właśnie M-GOK zajmuje się organizacją finału WOŚP. Zanim jednak będzie można ogłosić kolejny sukces i rekordowy wynik ślesińskiego sztabu potrzeba rąk do pracy.

M-GOK zachęca do zgłaszania się wolontariuszy

Chcesz stanąć z puszką i zbierać pieniądze dla WOŚP? M-GOK poinformował, że już teraz można zgłosić się do bycia wolontariuszem 30. finału WOŚP. W tym roku pieniądze zebrane w ramach akcji zostaną przekazane na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

W wiadomości opublikowanej przez M-GOK dowiedzieć można się, że rejestracja wolontariuszy już ruszyła. Aby wejść w skład sztabu koordynowanego przez ślesiński dom kultury, wystarczy zgłosić się do jednej ze szkół podstawowych lub bezpośrednio do sekretariatu M-GOK w Ślesinie.

– 30 lat temu to miała być tylko i wyłącznie przygoda na jeden rok – powiedział w rozmowie z TVN24 Jurek Owsiak. – Reprezentujecie coś, czego nam zazdroszczą na całym świecie – powiedział założyciel Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy o wolontariuszach, którzy po raz 30 wyjdą na ulice z puszkami, by zbierać pieniądze dla tych, którzy ich potrzebują.

Nie tylko kwestowanie na ulicy. Jak jeszcze możesz pomóc przy 30. finale WOŚP?

Dom kultury poinformował, że zachęca również do tego, by wesprzeć sztab fantami. Przekazane przedmioty zostaną później zlicytowane podczas finałowej imprezy. W zeszłym roku wylicytować można było między innymi specjalną kolację w restauracji Mozaikowy Piec.

Osoby chcące wesprzeć w ten sposób organizację finału w Ślesinie mogą dzwonić pod numer 603-133-012. – Z góry dziękujemy wszystkim wolontariuszom, darczyńcom, którzy przekazali fanty oraz osobom chcącym wspomóc 30 finał WOŚP – czytamy w ogłoszeniu M-GOK w Ślesinie.

Na co w tym roku zbieramy pieniądze w ramach WOŚP?

Na stronie WOŚP można znaleźć listę rzeczy, które kupione zostaną za pieniądze zebranych do puszek – także tych ze Ślesina. Lista nie jest krótka, a sprzęt drogi i kluczowy do właściwego niesienia pomocy dzieciom.

30. Finał – co między innymi będziemy kupować? Oto lista:

  • angiograf dwupłaszczyznowy do leczenia siatkówczaka – najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci
  • oftalmoskopy do badania dna oka
  • lampy szczelinowe do diagnostyki przedniego odcinka oka
  • tonometry do pomiaru ciśnienia śródgałkowego (rogówki i soczewki)
  • synoptofory do pomiaru kąta zeza
  • urządzenia OCT do bezinwazyjnej diagnostyki schorzeń
  • tomografia dna oka
  • mikroskopy
  • stoły operacyjne

Tekst: Agata Jaroszewska

slesinImprezyWszyscy ślesiniacy pomóc mogą w zorganizowaniu 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury wydał apel. Po raz kolejny to właśnie M-GOK zajmuje się organizacją finału WOŚP. Zanim jednak będzie można ogłosić kolejny sukces i rekordowy wynik ślesińskiego sztabu potrzeba rąk do pracy. M-GOK zachęca do zgłaszania się wolontariuszy Chcesz stanąć...Niezależny Portal Gminy Ślesin 76 razy przeczytano