Przegląd Koniński

Rada Miejska w Ślesinie bez dyskusji jednogłośnie przyjęła budżet na 2022 rok. Dochody zaplanowano w kwocie ponad 63 milionów złotych. Jak zapowiedział burmistrz, niedługo będzie on zmieniany, bo wpisane do niego zostaną nowe zadania współfinansowane z Polskiego Ładu.

Dochody gminy na 2022 rok wyniosą ponad 63 miliony złotych, natomiast wydatki przekraczają 69 milionów. Deficyt w wysokości ponad 6 milionów zł będzie sfinansowany z kredytów i pożyczek.

Jak podkreślał burmistrz Mariusz Zaborowski, na razie na zadania inwestycyjne zaplanowano ponad 8 milionów złotych, jednak już teraz wiadomo, że ta kwota znacząco wzrośnie. Samorząd Ślesina otrzymał wsparcie z Polskiego Ładu aż na trzy zadania: 2,38 mln zł na rozbudowę drogi gminnej Szyszynek-Biskupie, 2,38 mln zł na rozbudowę drogi Bylew-Parcele wraz z przebudową drogi w Pogoni Gosławickiej, a także 6,65 mln zł na budowę kanalizacji sanitarnej w Kępie.
– Dojdzie więc blisko 12 milionów, więc na zadania inwestycyjne będzie ponad 20 milionów – mówił Mariusz Zaborowski. Jak przyznał, optymistycznie patrzy na nowy rok, mając nadzieję, że zwiększą się jeszcze dochody między innymi z powodu od 1 stycznia uiszczanych opłat za przebiegającą przez gminę nową linię wysokiego napięcia, burmistrz liczy też na dotacje z budżetu państwa.

przegląd

Mariusz Zaborowski zapowiedział, że Ślesin na pewno będzie składał wnioski w kolejnych edycjach Polskiego Ładu. Wymienił następujące zadania: budowa biblioteki, wymiana dachu na budynku dawnego gimnazjum czy wymiana ogrzewania w Zespole Szkolno-Przedszkolnym, to przebudowa szkoły w Ostrowążu. Samorząd na pewno w przyszłości będzie chciał ubiegać się o wsparcie zewnętrzne na budowę sali gimnastycznej w Wąsoszach, a także na odrestaurowanie pałacyku przy Urzędzie Miasta i Gminy w Ślesinie.
– To piękny, wyjątkowy obiekt, który zasługuje na odzyskanie swojej świetności – dodał burmistrz Zaborowski. W tym obiekcie miałby być pałac ślubów, czyli siedziba USC.

Radni w głosowaniu nad zapisami przyszłorocznego budżetu byli jednomyślni.
– Bardzo dziękuję za coroczne zaufanie i zrozumienie mojego tłumaczenia co do tego projektu – mówił Mariusz Zaborowski. Dziękując radnym za uchwalenie budżetu, który będzie realizowany w innym kształcie. – Tych zmian rzeczywiście będzie bardzo dużo – dodał burmistrz.

Tekst: Marcin Szafrański – Przegląd Koniński

https://i0.wp.com/slesin.smarthost.pl/wp-content/uploads/2021/07/pobrane.png?fit=185%2C273&ssl=1https://i0.wp.com/slesin.smarthost.pl/wp-content/uploads/2021/07/pobrane.png?resize=150%2C150&ssl=1slesinInformacjePrzegląd Koniński Rada Miejska w Ślesinie bez dyskusji jednogłośnie przyjęła budżet na 2022 rok. Dochody zaplanowano w kwocie ponad 63 milionów złotych. Jak zapowiedział burmistrz, niedługo będzie on zmieniany, bo wpisane do niego zostaną nowe zadania współfinansowane z Polskiego Ładu. Dochody gminy na 2022 rok wyniosą ponad 63 miliony złotych, natomiast...Niezależny Portal Gminy Ślesin 308 razy przeczytano