ZS-P Ślesin

Grupa dzieci i młodzieży z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ślesinie brała udział w kolejnym wyjeździe w góry na narty. W tym roku w terminie: 17 – 22 grudnia do Bukowiny Tatrzańskiej pojechała grupa czterdziestu czterech uczniów, aby pod okiem instruktorów i nauczycieli opanować umiejętność jazdy na nartach.

Wyjazd w góry to realizacja prowadzonego w naszej szkole od czterech lat projektu edukacyjnego ABC – Narciarstwa. Projekt jest wspólnym przedsięwzięciem kilku konińskich szkół podstawowych. Pomysłodawcom i koordynatorem przedsięwzięcia jest od wielu lat Pan Jacek Biliński nauczyciel wf, trener, instruktor oraz propagator sportów zimowych w naszym rejonie. Nasza szkoła przystąpiła do projektu w 2018 roku.

W zeszłym roku ze względu na pandemię niestety nie udało się zorganizować wyjazdu. Młodzież ze ślesińskiej podstawówki miała za to możliwość udziału w zajęciach przygotowawczych z narciarstwa w ramach lekcji wf oraz w zajęciach teoretycznych. W zeszłym roku były one także prowadzone w formie nauki zdalnej przez nauczycieli wychowania fizycznego.

Organizacja tegorocznego wyjazdu była wyjątkowo trudna. Ze względu na ograniczenia covid każda szkoła pojechała w góry oddzielnie w innym terminie. Nasza grupa była sama zajmując z nauczycielami jedną części obiektu. Chcieliśmy do minimum ograniczyć kontakt dzieci z innymi osobami. Dzieci zostały wyposażone w maseczki, a przed każdym powrotem z nart do hotelu dezynfekowano ręce w autokarze.

Uczestnicy wyjazdu zostali tym roku podzielani na cztery grupy narciarskie: jedną początkującą, dwie średniozaawansowane i jedną grupę zaawansowaną. Dzieci uczyły się i doskonaliły technikę jazdy na nartach. Po dwóch dniach było widać pierwsze efekty, ponieważ szusowali i już praktycznie wszyscy. Zajęcia narciarskie były prowadzone w Bukowinie, Białce Tatrzańskiej w ośrodkach narciarskich: Kotelnica Białczańska, Bania, Kaniówka i Małe Ciche. Mimo że połowa grudnia to dopiero początek zimowego sezonu w górach, to warunki narciarskie były doskonałe. Biała szkoła to nie tylko narty. Po zajęciach na śniegu odbywały się obowiązkowe zajęcia lekcyjne, na których dzieci odrabiały lekcje oraz pracowały z kartami pracy, które po powrocie do szkoły będą sprawdzone i ocenione przez nauczycieli w szkole. Poza tym młodzież chętnie uczestniczyła w zajęciach z teorii narciarstwa, udzielania pierwszej pomocy, przepisów FIS i zasad zachowania się w górach i na stoku. Dodatkową atrakcją były wieczorne zajęcia na basenie oraz pasowanie na narciarza.

Organizatorami wyjazdu oraz opiekunami byli nauczyciele: p. Joanna Adamska, p. Iwona Rybacka, p. Marcin Łukowski oraz p. Marcin Bryl, który jako kierownik wyjazdu i instruktor prowadził także zajęcia z jedną grupa narciarską. Serdecznie dziękujemy p. Jackowi Bilińskiemu wszystkim instruktorom za pomoc w zorganizowaniu wyjazdu oraz prowadzenie zajęć. Dziękujemy także Górskiemu Ośrodkowi Wypoczynkowemu STASINDA w Bukowinie Tatrzańskiej za góralską gościnność.

Źródło: ZS-P w Ślesinie

slesinSportZS-P Ślesin Grupa dzieci i młodzieży z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Ślesinie brała udział w kolejnym wyjeździe w góry na narty. W tym roku w terminie: 17 - 22 grudnia do Bukowiny Tatrzańskiej pojechała grupa czterdziestu czterech uczniów, aby pod okiem instruktorów i nauczycieli opanować umiejętność jazdy na...Niezależny Portal Gminy Ślesin 228 razy przeczytano