lm.pl
LM.pl

W okresie świąteczno – noworocznym w licheńskiej bazylice zaplanowano liczne koncerty.  

Do kolędowania zaproszono zarówno instrumentalistów, śpiewaków operowych, chóry, a także najmłodszych. Na cały cykl koncertów złożą się więc różnorodne interpretacje kolęd i pastorałek w ciekawych aranżacjach. Oprócz licheńskich organów, pojawią się m.in. trąbki, puzony, tuba, gitary czy perkusja. 

Kolędowanie rozpoczęła uroczysta pasterka. W pierwszy dzień świąt, 25 grudniu, będzie można usłyszeć kolędy w wykonaniu Barbary Kaczor, organistki licheńskiej bazyliki. Kolędy w wykonaniu artystki usłyszymy również 1 i 6 stycznia po mszach o 12.00. W drugi dzień świąt, 26 grudnia,  po mszy o 12.00, odbędzie się dziecięce kolędowanie. Poza tym mszom o godz. 10.00 i 12.00 towarzyszyć będzie Sanktuaryjny Kwintet Dęty z kolędami i pastorałkami.   

W niedzielę, 2 stycznia po mszy o godz. 12.00 w towarzystwie gitar kolędować będzie zespół Galilea. „Przy wigilijnym stole” to z kolei tytuł widowiska słowno – muzycznego, które odbędzie się w niedzielę, 9 stycznia, po mszy o 12.00. Wykonawcami będą Bogusław Morka (tenor, solista Teatru Wielkiego – Opery Narodowej oraz Teatru Muzycznego Roma w Warszawie), Ryszard Morka (bas) oraz Emilia Ruta (sopran). Tydzień później, 9 stycznia do Lichenia zawitają artyści Chóru Teatru Wielkiego z Poznania. Zespół wystąpi po mszy o 12.00 pod dyrekcją Mariusza Otto z akompaniatorem, pianistą, Mirosławem Gałęskim.

Na czwartą niedzielę stycznia (23.01) zaplanowano uroczysty koncert kolęd w wykonaniu Chóru Bazyliki Licheńskiej „Stabat Mater”. Zespołowi pod dyrekcją Jacka Hyżnego towarzyszyć będzie na największych organach w Polsce akompaniator, Paweł Opala.

Finał kolędowego miesiąca w Licheniu to muzyczne jasełka, które odbędą się w wyjątkowej szopce inspirowanej czasami, gdy Pan Jezus przyszedł na świat. Artyści, o godz. 13.00 w niedzielę, 30 stycznia za pośrednictwem najpiękniejszych polskich kolęd opowiedzą historię narodzin Zbawiciela.

Źródło: Biuro Prasowe Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej 

Tekst: Anna Pilarska

https://i0.wp.com/slesin.smarthost.pl/wp-content/uploads/2021/12/464589-cykl-koncertow-swiateczno-noworocznych-w-lichenskiej-bazylice_1200.jpg?fit=724%2C1024&ssl=1https://i0.wp.com/slesin.smarthost.pl/wp-content/uploads/2021/12/464589-cykl-koncertow-swiateczno-noworocznych-w-lichenskiej-bazylice_1200.jpg?resize=150%2C150&ssl=1slesinLicheńLM.pl W okresie świąteczno – noworocznym w licheńskiej bazylice zaplanowano liczne koncerty.   Do kolędowania zaproszono zarówno instrumentalistów, śpiewaków operowych, chóry, a także najmłodszych. Na cały cykl koncertów złożą się więc różnorodne interpretacje kolęd i pastorałek w ciekawych aranżacjach. Oprócz licheńskich organów, pojawią się m.in. trąbki, puzony, tuba, gitary czy perkusja.  Kolędowanie...Niezależny Portal Gminy Ślesin 123 razy przeczytano