LM.pl

Na ślesińskim rynku zrobiło się dzisiaj świątecznie. Zapalone zostały lampki na gminnej choince, a św. Mikołaj przyjechał na traktorze!

Pierwsza impreza, podczas której mieszkańcy witali św. Mikołaja odbyła się w 2010 roku. Tylko w ubiegłym roku, w związku z pandemią, zrezygnowano z tej formy przedświątecznej zabawy. Teraz udało się zorganizować imprezę, która rozpoczęła się od wspólnego odliczania i zapalenia lampek na choince. Drzewko będące od dziś ozdobą rynku, zostało podarowane przez mieszkańca Różopola.

– Mamy łańcuch, który powstał na rynku z połączenia łańcuchów przygotowanych przez dzieci w domach. Jeśli ktoś ma jakąś fajną ozdobę i może ją powiesić to bardzo prosimy. Każdy będzie miał udział w tej naszej choince, bo to nasza wspólna, gminna choinka – mówi Mariusz Zaborowski, burmistrz Ślesina.

lm.pl
LM.pl

Wszyscy uczestnicy spotkania w zimowej aurze, czekali na wyjątkowego gościa. Św. Mikołaj każdego roku przyjeżdża do Ślesina innym środkiem transportu. W tym roku był to stary traktor. Po wspólnej zabawie ze śnieżynką i Olafem, najmłodsi otrzymali od św. Mikołaja czekoladowe cukierki.

LM.pl

Tekst: Aleksandra Braciszewska-Benkahla LM.pl

slesinImprezyLM.pl Na ślesińskim rynku zrobiło się dzisiaj świątecznie. Zapalone zostały lampki na gminnej choince, a św. Mikołaj przyjechał na traktorze! Pierwsza impreza, podczas której mieszkańcy witali św. Mikołaja odbyła się w 2010 roku. Tylko w ubiegłym roku, w związku z pandemią, zrezygnowano z tej formy przedświątecznej zabawy. Teraz udało się zorganizować...Niezależny Portal Gminy Ślesin 81 razy przeczytano