W dniach 16-17 października pięcioro szachistów z naszego klubu wzięło udział w 74 Otwartych Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Szachach klasycznych rozgrywanych w ramach III Nakielskiego Festiwalu Szachowego. Mistrzostwa podzielone zostały na trzy turnieje w których uczestniczyło 122 zawodników. Mistrzostwa rozegrane został w Sali Nakielskiego Ośrodka Kultury w Nakle nad Notecią.

W grupie A grali zawodnicy posiadający II kategorię szachową PZSzach lub wyższą. W tej grupie zagrał Dominik Melerowicz, który zagrał świetny turniej nie przegrywając żadnej partii. Dominik ostatecznie uplasował się na 🏆🥉trzecim miejscu zdobywając 4 punkty.

W grupie B gdzie mogli startować zawodnicy posiadający maksymalnie II kategorię szachową PZSzach lub niższą. W tej grupie zagrali Tymoteusz i Witold Łachacz. Dla Tymoteusza był to również bardzo dobry turniej. Chociaż po porażce w trzeciej rundzie wydawało się, że już nie ma szans na podium. Tymek walczył do końca i opłaciło się ponieważ ostatecznie zajął 🏆🥉trzecie miejsce zdobywając 5 punktów. Natomiast Witek z dorobkiem 3 punktów zajął 36 miejsce.

Natomiast w grupie C grali zawodnicy posiadający maksymalnie IV kategorię szachową lub amatorzy bez kategorii. W tej grupie zagrali Julia Łapot i Mikołaj Majdecki. Grupa ta pozornie wydawała się najsłabszą ponieważ grali w niej zawodnicy posiadający maksymalnie IV kategorię i amatorzy bez kategorii. Tak zwani „amatorzy” okazali się bardzo silnymi zawodnikami, którzy nie są zrzeszeni w klubach ale prezentują bardzo wysoki poziom gry, przekonali się o tym nasi najmłodsi juniorzy.

W tej grupie nasi zawodnicy ostatecznie uplasowali się na miejscach: Mikołaj Majdecki 16 miejsce z dorobkiem 4 punktów, Julia łopot 50 miejsce z jedną wygraną. Dodatkowo Mikołaj otrzymał nagrodę specjalną dla najmłodszego zawodnika turnieju.

slesinSzachyhttps://www.facebook.com/mgokslesin W dniach 16-17 października pięcioro szachistów z naszego klubu wzięło udział w 74 Otwartych Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Szachach klasycznych rozgrywanych w ramach III Nakielskiego Festiwalu Szachowego. Mistrzostwa podzielone zostały na trzy turnieje w których uczestniczyło 122 zawodników. Mistrzostwa rozegrane został w Sali Nakielskiego Ośrodka Kultury w Nakle nad...Niezależny Portal Gminy Ślesin 143 razy przeczytano