ZSP Ślesin

Do przedszkolaków zawitał Ozobot –mały, edukacyjny robot do nauki programowania. Dzieci z wielkim entuzjazmem przywitały nowego przyjaciela, który od razu zabrał je w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiązywania problemów i  pracy grupowej. Przedszkolaki  poznali podstawowe kody w postaci sekwencji kolorów, których używa się do programowania robota. Rysowali linie oraz kształty, tworząc dla niego ścieżki poruszania się. Nowoczesny robot edukacyjny pozwala bezpiecznie i odpowiedzialnie wprowadzać najmłodszych w świat programowania i nowych technologii.

Praca z wykorzystaniem robotów edukacyjnych Ozobot  to nauka kodowania i programowania, to praca zespołowa, radość, twórczość, kreatywność, to kształtowanie kompetencji przyszłości. Zajęcia z Ozobotami przyzwyczają dzieci do projektowego podejścia do pracy: otrzymują konkretny problem do rozwiązania za pomocą dostępnych narzędzi, tj. robota i zestawu zaprogramowanych komend. Ich zadanie polega na merytorycznym przygotowaniu się do rozwiązania problemu, obmyślenie ścieżki postępowania, wdrożenie, a na końcu obserwowanie postępów i wprowadzanie działań naprawczych. A wszystkie te działania wpływają na prawidłowy  rozwój logicznego myślenia, procesów poznawczych i kompetencji społeczno-emocjonalnych.

Dziękujemy firmie EduSense za możliwość przeprowadzenia ciekawych zajęć z kodowania i programowania.
Zajęcia przygotowała i przeprowadziła Joanna Bryl.

Tekst i zdjęcia ZSP Ślesin

slesinEdukacjaZSP Ślesin Do przedszkolaków zawitał Ozobot –mały, edukacyjny robot do nauki programowania. Dzieci z wielkim entuzjazmem przywitały nowego przyjaciela, który od razu zabrał je w niesamowitą przygodę rysowania, rozwiązywania problemów i  pracy grupowej. Przedszkolaki  poznali podstawowe kody w postaci sekwencji kolorów, których używa się do programowania robota. Rysowali linie oraz kształty, tworząc dla niego...Niezależny Portal Gminy Ślesin 97 razy przeczytano