UKS Ślesin

Okres wakacji to bardzo intensywny czas w działalności Sekcji Żeglarskiej UKS Delfin w Ślesinie. Zajęcia z żeglarstwa były prowadzone w poniedziałki, środy i piątki w godzinach: 9.45 – 12.00 na Przystani Wodnej w Ślesinie. Zajęcia w grupach prowadzą instruktorzy: p. Marcin Bryl oraz p. Jacek Olejniczak. W zajęciach uczestniczyła 18 osobowa grupa dzieci i młodzieży.

W sezonie żeglarskim 2021 skupiliśmy się nie tylko na nauce najmłodszych i początkujących dzieci, ale również na przygotowaniu większej grupy zaawansowanej do startów w regatach  Grand Prix Jeziora Powidzkiego. Ponadto w czerwcu i lipcu przeprowadziliśmy cykl zajęć przygotowawczych do egzaminu na patent Żeglarza Jachtowego. Dzięki temu nasi najbardziej zaangażowani żeglarze co roku mają możliwość uzyskania uprawnień żeglarskich potrzebnych do prowadzenia większych jachtów  w ramach prowadzonych przez nas zajęć. 10  lipca po egzaminie stopień Żeglarza Jachtowego uzyskały: Wiktoria Kwiatkowska, Julia Lewandowska, Natalia Janczewska oraz Natalia Lis. Wszystkim żeglarkom serdecznie gratulujemy!

W tym roku zwracamy szczególną uwagę na zasady bezpieczeństwa na zajęciach oraz w czasie startów w regatach. W tym celu na wspólnie z ratownikami zatrudnionymi na ślesińskich kąpieliskach przeprowadziliśmy szkolenie  z ratownictwa wodnego  oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. W szkoleniu uczestniczyła praktycznie cała grupa naszych  zawodników. Zajęcia przeprowadził instruktor ratownictwa wodnego Pan Maciej Górski z Warszawy, któremu serdecznie dziękujemy za poświęcony czas.

UKS Ślesin

W drugiej połowie sierpnia w ramach współpracy z Fundacją Podaj Dalej zorganizowaliśmy zajęcia z żeglarstwa  dla osób niepełnosprawnych ruchowo  w ramach kolonii Mali Odkrywcy.  

Na podkreślenie zasługują starty naszych najmłodszych żeglarzy w Grand Prix Jezior Konińskich. 21 sierpnia w Pątnowie rozegrane zostały Regaty o Puchar Komandora KŻ KWB Konin. W kalsie Ancora wystartowały cztery załogi zajmując następujące miejsca:

1. Mateusz Janczewski, Maciek Lewandowski

2. Amelia Lewandowska, Amelia Mielczarska

3. Szymon Wróbel , Antek Krzyżanowski

4. Maja Krawczak, Mariusz Krawczak

W klasach T2 oraz Open płynęli także: Jacek Olejniczak, Wiktoria Kwiatkowska oraz Julia Lewandowska i Natalia Janczewska.  Ślesiniakiem razem z instruktorem Marcinem Brylem i rodzicami Łukaszem Gołębiewskim i Pawłem Janczewskim  popłynęli także nasi najmłodsi żeglarze: Julka Olkiewicz, Helenka Gołębiewska oraz Laura Mielczarska. Nasza załoga zajęła tym razem czwarte miejsce.

UKS Ślesin

Kolejne regaty odbyły się 4 września na przystani w Gosławicach. W regatach w klasie Ancora wystartowały trzy załogi. Na miejscu pierwszym regaty ukończyła załoga: Amelia Mielczarska, Amelia Lewandowska, miejsce drugie zajęli: Maciek Lewandowski oraz Szymon Wróbel. Na trzecim miejscu w klasie Ankora dopłynęli: Maja Krawczak i Antek Krzyżanowski. W klasie T2 wysokie drugie miejsce zajął nasz klubowy instruktor Pan Jacek Olejniczak.
Najliczniejszą załogą regat okazała się 8 osobowa załoga UKS Delfin na jachcie Ślesiniak w składzie: Laura Mielczarska, Julka Olkiewicz, Helenka Gołębiewska, Kazik Gołębiewski, Arkadiusz Olkiewicz, Łukasz Gołębiewski, Andrzej Płóciennik oraz sternik Marcin Bryl. Wspólny start w regatach dzieci i rodziców to realizacja projektu „Maluchy Żeglują” oraz  „Rodzice Żeglują” realizowanego w klubie już od zeszłego roku.

W tym sezonie planujemy jeszcze rejs do Kruszwicy, kilka startów w regatach okręgowych oraz  zimowe regaty „Barbórka. Zajęcia będą prowadzone tak długo jak pozwoli nam jesienna pogoda. 

Tekst i zdjęcia: UKS

slesinSportUKS Ślesin Okres wakacji to bardzo intensywny czas w działalności Sekcji Żeglarskiej UKS Delfin w Ślesinie. Zajęcia z żeglarstwa były prowadzone w poniedziałki, środy i piątki w godzinach: 9.45 - 12.00 na Przystani Wodnej w Ślesinie. Zajęcia w grupach prowadzą instruktorzy: p. Marcin Bryl oraz p. Jacek Olejniczak. W zajęciach uczestniczyła 18 osobowa...Niezależny Portal Gminy Ślesin 222 razy przeczytano