UKS Ślesin

Uczniowski Klub Sportowy DELFIN w Ślesinie w ramach współpracy z Fundacją Podaj Dalej  p. Zuzanny Janaszek przeprowadził zajęcia z żeglarstwa dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Kolonie sportowe Mali Odkrywcy zostały zorganizowane w sierpniu w jednym z ośrodków wypoczynkowych w Mikorzynie.

Dzieci i młodzież z UKS – u  pod okiem instruktora p. Marcina Bryla żeglowały wspólnie z uczestnikami kolonii na jachcie Ślesiniak. Jest to bardzo dobra jednostka żaglowa do prowadzenia zajęć z osobami poruszającymi się na wózkach. Na naszym klubowym jachcie jest wystarczająca ilość miejsca do pływania nawet dla grupy piętnastu osób. Uczestnicy warsztatów z żeglarstwa świetnie poradzili sobie z obsługą sprzętu, a także ze sterowaniem Ślesiniakiem.

Pogoda nie rozpieszczała żeglarzy w czasie zajęć. Praktycznie każdego dnia wiał silny wiatr, który porywach osiągał 4-5 stopni w skali Beauforta. Żeglowanie jest doskonałą formą aktywności fizycznej także dla osób, które na co dzień poruszają się na wózkach. Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali na koniec certyfikaty udziału z zajęciach.

Tekst i zdjęcia: UKS Delfin

slesinSportUKS Ślesin Uczniowski Klub Sportowy DELFIN w Ślesinie w ramach współpracy z Fundacją Podaj Dalej  p. Zuzanny Janaszek przeprowadził zajęcia z żeglarstwa dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Kolonie sportowe Mali Odkrywcy zostały zorganizowane w sierpniu w jednym z ośrodków wypoczynkowych w Mikorzynie. Dzieci i młodzież z UKS – u  pod okiem instruktora...Niezależny Portal Gminy Ślesin 377 razy przeczytano