Przegląd Koniński

Ks. Tomasz Nowaczek, przełożony Prowincji Opatrzności Bożej Zgromadzenia Księży Marianów, będzie przewodniczył sumie odpustowej w przypadającą 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

15 sierpnia każdego roku w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej jest obchodzony w wyjątkowy sposób. Poza przypadającym Wniebowzięciem NMP, w Licheniu wspominany jest jako rocznica koronacji Cudownego Obrazu Matki Bożej Licheńskiej (w tym roku 54.), której dokonał kard. Stefan Wyszyński. Tego dnia przypada także 101. rocznica Bitwy Warszawskiej, zw. „Cudem nad Wisłą”, która pozwoliła zachować niepodległość odradzającej się Rzeczypospolitej i zatrzymała radziecką ofensywę na Europę Zachodnią.

Jak informuje Robert Adamczyk z biura prasowego licheńskiego sanktuarium, świętowanie w Licheniu rozpocznie się w sobotę, 14 sierpnia, pierwszymi nieszporami o godz. 18.00 przy ołtarzu koronacyjnym obok kościoła pw. św. Doroty połączonymi z mszą świętą. Po zakończonej Eucharystii asysta liturgiczna oraz wierni udadzą się w procesji eucharystycznej wokół placu koronacyjnego.
– Sobota w licheńskim sanktuarium upłynie pod znakiem dwóch wydarzeń muzycznych, których centralną postacią będzie Najświętsza Maryja Panna. O godz. 13.15 ks. Janusz Kumala, kustosz sanktuarium, zaprasza do licheńskiej bazyliki na koncert pieśni maryjnych w wykonaniu p. Bogusława Morki, solisty Teatru Wielkiego – Opery Narodowej. Z kolei wieczorem z recitalem wystąpi p. Barbara Kaczor, licheńska organistka, która zaprezentuje najpiękniejsze pieśni maryjne. W trakcie koncertu usłyszymy: „Maryjo, śliczna Pani”, „Łzy matki”, „Śladami Maryi pielgrzymuję”, „Komu, Matko, dzisiaj wierzyć” czy „Panience na dobranoc” – informuje Robert Adamczyk.

przegląd

Po zakończeniu koncertu, o godz. 21.00, w nawie głównej licheńskiej świątyni rozpocznie się apel maryjny z procesją ze świecami. W niedzielę, 15 sierpnia, sumie odpustowej z procesją eucharystyczną o godz. 12.00 będzie przewodniczył ks. Tomasz Nowaczek, przełożony prowincjalny Zgromadzenia Księży Marianów. Podczas Najświętszej Eucharystii, którą będzie koncelebrował ks. Janusz Kumala, kustosz sanktuarium licheńskiego, będziemy modlić się w intencji Kościoła i Ojczyzny. Uroczystości odpustowe zakończą się drugimi nieszporami w bazylice o godz. 17.00.

Przegląd Koniński

https://i0.wp.com/slesin.smarthost.pl/wp-content/uploads/2021/07/pobrane.png?fit=185%2C273&ssl=1https://i0.wp.com/slesin.smarthost.pl/wp-content/uploads/2021/07/pobrane.png?resize=150%2C150&ssl=1slesinLicheńPrzegląd Koniński Ks. Tomasz Nowaczek, przełożony Prowincji Opatrzności Bożej Zgromadzenia Księży Marianów, będzie przewodniczył sumie odpustowej w przypadającą 15 sierpnia uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. 15 sierpnia każdego roku w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej jest obchodzony w wyjątkowy sposób. Poza przypadającym Wniebowzięciem NMP, w Licheniu wspominany jest jako rocznica koronacji Cudownego...Niezależny Portal Gminy Ślesin 219 razy przeczytano