przegląd

35 osób postanowiło wziąć udział w akcji pod hasłem „Twoja krew może ocalić komuś życie”, w licheńskiej bazylice.

Mimo epidemii, przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności do akcji przystąpili m.in. pracownicy Sanktuarium, parafianie, pielgrzymi i mieszkańcy okolicy. Do oddania krwi zakwalifikowano około połowy chętnych, podczas zbiórki oddano ponad 8 litrów krwi. W kaplicy Całunu Turyńskiego zbiórka odbyła się już po raz drugi.

Przegląd Koniński

– Sanktuarium w ten sposób pragnie uczcić 101. rocznicę narodzin św. Jana Pawła II, która przypada 18 maja – czytamy w mediach społecznościowych na profilu Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej. – Pandemia, wprowadzone obostrzenia czy obawa przed zakażeniem, miały wpływ na rezygnację z oddawania krwi przez wiele osób. Krew jednak jest potrzebna każdego dnia i nie da jej się niczym zastąpić. Szpitale codziennie przeprowadzają zabiegi operacyjne, a ludzie także ulegają wypadkom. Dlatego, choć z różnych przyczyn, nie każdemu chętnemu udało się oddać krew, serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przybyli dziś do Sanktuarium i zechcieli podzielić się tym cennym darem!

źródło: Facebook/Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej

Tekst: Przegląd Koniński

https://i0.wp.com/slesin.smarthost.pl/wp-content/uploads/2021/05/PK_logomainsite.jpg?fit=200%2C49&ssl=1https://i0.wp.com/slesin.smarthost.pl/wp-content/uploads/2021/05/PK_logomainsite.jpg?resize=150%2C49&ssl=1slesinLicheń35 osób postanowiło wziąć udział w akcji pod hasłem „Twoja krew może ocalić komuś życie”, w licheńskiej bazylice. Mimo epidemii, przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności do akcji przystąpili m.in. pracownicy Sanktuarium, parafianie, pielgrzymi i mieszkańcy okolicy. Do oddania krwi zakwalifikowano około połowy chętnych, podczas zbiórki oddano ponad 8 litrów krwi....Niezależny Portal Gminy Ślesin 97 razy przeczytano