przegląd koniński

Już jutro, 30 maja, w licheńskiej bazylice wystąpi Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” pod dyrekcją Jacka Bonieckiego. Wstęp na to wydarzenie jest wolny.

Oprawę muzyczną głównej mszy świętej (o godz. 12.00) w uroczystość Najświętszej Trójcy w bazylice licheńskiej zapewnią soliści, Chór i Orkiestra Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” im. Tadeusza Sygietyńskiego. Podczas eucharystii zabrzmi m.in. Msza koronacyjna C-dur (KV 317) Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Po uroczystej liturgii (około godz. 13.00) odbędzie koncert pt. „Perły Muzyki Sakralnej”, podczas którego będzie można usłyszeć utwory z najnowszego albumu rozszerzającego dotychczasowy repertuar dzieł sakralnych „Mazowsza”. Wnętrze największej świątyni w Polsce wypełnią dźwięki nastrojowych, tajemniczych jak i podnoszących na duchu dzieł sakralnych.

przegladkoninski.pl

Przypomnijmy, że ostatni raz w Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej zespół „Mazowsze” wystąpił w maju 2019 roku z okazji uroczystości 70. rocznicy obecności Zgromadzenia Księży Marianów w Licheniu Starym.

W wydarzeniu 30 maja będzie można także uczestniczyć on-line – transmisja będzie dostępna w mediach sanktuaryjnych (YouTube i Facebook) oraz na www.lichen.pl.

Tekst: Marcin Szafrański – Przegląd Koniński
https://i0.wp.com/slesin.smarthost.pl/wp-content/uploads/2021/05/PK_logomainsite.jpg?fit=200%2C49&ssl=1https://i0.wp.com/slesin.smarthost.pl/wp-content/uploads/2021/05/PK_logomainsite.jpg?resize=150%2C49&ssl=1slesinLicheńJuż jutro, 30 maja, w licheńskiej bazylice wystąpi Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze” pod dyrekcją Jacka Bonieckiego. Wstęp na to wydarzenie jest wolny. Oprawę muzyczną głównej mszy świętej (o godz. 12.00) w uroczystość Najświętszej Trójcy w bazylice licheńskiej zapewnią soliści, Chór i Orkiestra Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i...Niezależny Portal Gminy Ślesin 82 razy przeczytano