lm.pl
LM.pl

Kochają śpiewać, doskonale czują się na scenie i chcą dzielić się swoją pasją. W tym roku, podczas 40. edycji Festiwalu Piosenki dziecięcej i młodzieżowej zaprezentuje się 26 młodych wokalistów w wieku od 7 do 16 lat. Festiwal odbędzie się 29 maja w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie.

LM.pl

Wydarzenie niezmiennie prezentuje i promuje twórczość artystyczną solistów z subregionu konińskiego. Ostatnie miesiące tak trudne dla kultury zmodyfikowały etap przygotowawczy do wydarzenia. Eliminacje Centrum Kultury i Sztuki w Koninie przeprowadziło 23 kwietnia w formule online. Nagrania dostarczyło 58 uczestników. Jury wyłoniło 26 młodych artystów z Konina, Starego Miasta, Kowalewka, Turku, Kramska, Kłodawy, Orchowa, Słupcy, którzy oczywiście w bezpiecznych warunkach, z zachowaniem zasad sanitarnych, zaprezentują swoje umiejętności na scenie M-GOK w Ślesinie.

Kto okaże się najlepszy, zdecyduje Komisja Artystyczna, czyli Kasia Wilk – piosenkarka, Aleksandra Kamińska-Rykowska z Akademii Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Poznaniu oraz Paweł Zielak – kompozytor i aranżer, pedagog PSM I i II st. w Koninie. Będą przyglądać się wokalistom, oceniając emisję głosu oraz interpretację piosenek.

Przesłuchania konkursowe g. 13.00-15.00. Wręczenie nagród g. 16.00

Organizator: Centrum Kultury i Sztuki w Koninie. Współorganizator: M-GOK w Ślesinie. Partner: Powiat Koniński

Tekst: LM.pl

slesinImprezyLM.pl Kochają śpiewać, doskonale czują się na scenie i chcą dzielić się swoją pasją. W tym roku, podczas 40. edycji Festiwalu Piosenki dziecięcej i młodzieżowej zaprezentuje się 26 młodych wokalistów w wieku od 7 do 16 lat. Festiwal odbędzie się 29 maja w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Ślesinie. LM.pl Wydarzenie niezmiennie prezentuje i promuje twórczość...Niezależny Portal Gminy Ślesin 63 razy przeczytano