LM.pl

Pierwszy turniej zorganizowany przez Pro-Turnieje w gminie Ślesin ma być zapowiedzią tego, co firma chce robić tam w niedalekiej przyszłości.
– Za jakiś czas można mnie łapać za słowo: tu będą turnieje kategorii europejskiej – deklaruje Piotr Turbański, szef Pro-Turniejów.

Lech Poznań, Śląsk Wrocław, Wisła Kraków, Pogoń Szczecin, Odra Opole, GKS Jastrzębie, ŁKS Łódź, Jagiellonia Białystok, Górnik Zabrze, Legia Warszawa, Lechia Gdańsk, Zagłębie Lubin, GKS Katowice – nie ma niemal klubu z polskiej elity, który nie przysłałby swojego zespołu na rozgrywany w ten weekend turniej U-11 Ślesin Pro-Cup. Rywalizacja na boiskach w Ślesinie i Licheniu Starym wystartowała w 14 maja, a zakończyła się 16. Łącznie rozegranych zostanie 71 spotkań, w których o jak najlepsze wyniki walczą zespoły złożone z zawodników i zawodniczek do jedenastu lat.

lm.pl
LM.pl

To pierwszy tego typu turniej w gminie Ślesin. Organizuje go firma Pro-Turnieje.
– Tym się generalnie zajmujemy – ściągamy zespoły zagraniczne do Polski, wysyłamy polskie drużyny zagranicę. Takie turnieje docelowo chcemy robić, gdy sytuacja covidowa się wyciszy. Ten turniej jest zalążkiem tego, co w przyszłości może mieć w Ślesinie i Licheniu miejsce, czyli turnieje kategorii pro – mówi Piotr Turbański, szef Pro-Turniejów.

Obecność firmy w gminie Ślesin to zasługa dwóch czynników.
– Lokalizacja w centrum Polski. Większość klubów ma tutaj taką samą drogę dojazdu. Rozbudowująca się baza sportowa i gotowa już baza hotelowa. Te hotele tutaj stoją i czekają na to, by przyjąć kluby sportowe – wylicza Piotr Turbański.

Mecze rozgrywane są na stadionie miejskim w Ślesinie, ale również na wybudowanych niedawno boiskach ze sztuczną nawierzchnią przy hotelu Atut. Murawy w Licheniu Starym pozwalają na organizację równolegle od dwóch do czterech meczów w zależności od liczby zawodników. Infrastruktura ma być rozwijana.
– Ta baza już jest fajna, ale jak będzie większa to sky is the limit – śmieje się Piotr Turbański. – Za jakiś czas można mnie łapać za słowo: tu będą turnieje kategorii europejskiej.

W trwającym turnieju bierze również udział zespół ze szkoły mistrzostwa sportowego w Ślesinie. Młodzi piłkarze z powiatu konińskiego będą rywalizować w grupie z Limanovią, GKS Katowice, Lechią Gdańsk, Legią Warszawa, Parasolem Wrocław, Zagłębiem Lubin i Żuri Olsztyn.

Tekst: Bartosz Skonieczny – LM.pl
__________

LM.pl

– Tu będą turnieje kategorii europejskiej – mówił 15 maja w rozmowie z portalem LM.pl Piotr Turbański, szef Pro-Turniejów. Sądząc po tym co się działo w trakcie weekendu w Ślesinie i Licheniu Starym można być tego niemal pewnym.

Na boiskach w Ślesinie i Licheniu Starym gościły Lech Poznań, Śląsk Wrocław, Wisła Kraków, ŁKS Łódź, Górnik Zabrze, Legia Warszawa, GKS Katowice, czyli uznane w polskim futbolu firmy. Nie zabrakło także mniejszych klubów, takich jak AP Limanovia, a łącznie udział wzięły 24 drużyny.

Z naszego regionu wystartowały Szkoła Mistrzostwa Sportowego APR ze Ślesina, która uplasowała się na dobrej, ósmej lokacie w grupie złotej oraz AP Reissa Konin, która zajęła również ósme miejsce, ale w grupie brązowej. Imprezę wygrali zaś młodzi piłkarze z Akademii Lecha Poznań U-11, którzy po rzutach karnych okazali się lepsi od swoich rówieśników z ŁKS-u Łódź.

W finałowym meczu emocji nie brakowało, a kolorytu dodawali rodzice młodych adeptów sztuki piłkarskiej, którzy w klubowych barwach dopingowali swoje pociechy. Co warto podkreślić – pomiędzy fanami (rodzicami) Lecha, ŁKS-u, czy Wisły nie dochodziło do żadnych spięć, a jedyne pojedynki jakie ze sobą toczyli, to te na głośniejszy doping.

Oprócz nagród zespołowych przyznano także wyróżnienia indywidualne. Najlepszym bramkarzem został Jeremi Ciach z ŁKS Łódź, królem strzelców – Bartosz Przybyłko z Wisły Kraków, a najlepszym zawodnikiem Fanciszek Adamczak ze zwycięskiego Lecha Poznań.

Jego trener, Mikołaj Pater wysoko ocenił rywalizację, a także całą otoczkę: – Brawa dla organizatorów, ponieważ samo miejsce jest naprawdę dobre. Świetne boiska do gry, jesteśmy zadowoleni, że mogliśmy wziąć udział. Rywalizowaliśmy z czołowymi polskimi zespołami. Cieszy, że w tak trudnych czasach mogliśmy tutaj przyjechać. Było dużo meczów na wysokiej intensywności, cieszy wygrana w finale, co nie ukrywam – było naszym celem. Tego wymagamy, jeżeli chodzi o Akademię, uczymy chłopców, aby rywalizować na najwyższym poziomie i pokazywać swoje umiejętności. Wielkie brawa dla organizatorów, dla LKS Ślesin, trzymam kciuki, aby dalej to szło w tym kierunku. Dla naszego regionu bardzo ważne jest, aby ci młodzi chłopcy mieli takie możliwości rozwoju, a najlepsi trafiali do coraz mocniejszych klubów.

Klasyfikacja turnieju Grupa Złota:
1. Lech Poznań
2. ŁKS Łódź
3. Wisła Kraków
4. FC Wrocław Academy
5. Jaguar Gdańsk
6. AP Limanovia
7. Legia Warszawa
8. SMS APR Ślesin
9. Jagiellonia Białystok
10. Talent Warszawa.

Tekst i zdjęcia: Dariusz Walory

https://i0.wp.com/slesin.smarthost.pl/wp-content/uploads/2017/08/240915_logo_standard.png?fit=175%2C70&ssl=1https://i0.wp.com/slesin.smarthost.pl/wp-content/uploads/2017/08/240915_logo_standard.png?resize=150%2C70&ssl=1slesinPiłka nożnaLM.pl Pierwszy turniej zorganizowany przez Pro-Turnieje w gminie Ślesin ma być zapowiedzią tego, co firma chce robić tam w niedalekiej przyszłości. – Za jakiś czas można mnie łapać za słowo: tu będą turnieje kategorii europejskiej – deklaruje Piotr Turbański, szef Pro-Turniejów. Lech Poznań, Śląsk Wrocław, Wisła Kraków, Pogoń Szczecin, Odra Opole, GKS Jastrzębie,...Niezależny Portal Gminy Ślesin 91 razy przeczytano