LM.pl

Dobre tempo prac na budowie nowego mostu w Bernardynce. Wczoraj odbyła się tam rada budowy.

Przebudowa mostu w Bernardynce, na granicy Konina i gminy Ślesin, rozpoczęła się w styczniu tego roku. Po zdemontowaniu starej konstrukcji, zaczęto wznosić nowe filary. Obecnie, jak informuje koniński magistrat, trwa nakładanie specjalnej masy z inhibitorem korozji na starym moście kolejki wąskotorowej. Tam powstać ma ścieżka pieszo-rowerowa. Budowane jest też zbrojenie przyszłych przyczółków nowego mostu.

lm.pl
LM.pl

11 maja w Bernardynce odbyła się rada budowy. Przedstawiciele miasta i wykonawcy prac sprawdzili postęp robót. Ich zdaniem tempo inwestycji jest dobre. Niebawem z ruchu całkowicie wyłączone zostanie obecne przejście dla pieszych i rowerzystów. Powodem tego będzie konieczność wylania bloczków z betonu w kształcie litery L, które bezpiecznie połączą istniejącą konstrukcję ze stałym lądem.

fot. konin.pl

Tekst: LM.pl

https://i0.wp.com/slesin.smarthost.pl/wp-content/uploads/2021/05/442755_9835_477.jpg?fit=477%2C318&ssl=1https://i0.wp.com/slesin.smarthost.pl/wp-content/uploads/2021/05/442755_9835_477.jpg?resize=150%2C150&ssl=1slesinInformacjeLM.pl Dobre tempo prac na budowie nowego mostu w Bernardynce. Wczoraj odbyła się tam rada budowy. Przebudowa mostu w Bernardynce, na granicy Konina i gminy Ślesin, rozpoczęła się w styczniu tego roku. Po zdemontowaniu starej konstrukcji, zaczęto wznosić nowe filary. Obecnie, jak informuje koniński magistrat, trwa nakładanie specjalnej masy z inhibitorem...Niezależny Portal Gminy Ślesin 125 razy przeczytano