LM.pl

Serce na nakrętki z Półwioska Starego w gminie Ślesin, szybko zostało wypełnione po brzegi. Jego zawartość już trafiła do 4,5-letniego Szymona Mizerskiego z Konina.

Chłopiec urodził się bez kości promieniowych, kości śródręcza i kciuka w prawej dłoni. Jest po dwóch operacjach, związanych z centralizacją nadgarstków. Przed Szymkiem trzecia operacja, ale na razie 4,5-latek czeka na konsultacje ze specjalistami z warszawskiej kliniki dr Paley’a, znanego amerykańskiego chirurga. Nie wiadomo jeszcze ile będzie kosztowało przywrócenie rąk Szymka do sprawności, ale rodzice chłopca już rozpoczęli przygotowania do niej. Pierwszym krokiem jest zbieranie nakrętek po plastikowych butelkach.

W akcję włączył się prywatny przedsiębiorca z Żychlina, który wykonał pojemnik na nakrętki w kształcie serca. Koszt stanął przy Przedszkolu nr 32 w Koninie. Ale to nie wszystko. Nakrętki zbierane są również w podobnym pojemniku-sercu w Półwiosku Starym w gminie Ślesin.

lm.pl
LM.pl

– Pomagamy bo to Kochamy. Ręce Szymona Mizerskiego uniemożliwiają mu wykonywanie podstawowych czynności. Brak kości promieniowych i kciuka jeszcze bardziej komplikują sytuację. Szansą dla Szymona jest operacja. Razem z jego rodziną, przyjaciółmi, mieszkańcami miasta i regionu postanowiliśmy włączyć się w akcję zbierania nakrętek. Sprawmy, aby miał zdrowe rączki – czytamy na stronie sołectwa Półwiosek Stary.

Okolicznych mieszkańców nie trzeba było długo przekonywać do tego pomysłu. Czerwony kosz kilka dni temu był już pełny. Poza nim opróżniono też pojemnik w konińskim Młodzieżowym Domu Kultury i przy siedzibie Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Koninie. Zbiórka nakrętek trwa również w Ciężeniu w powiecie słupeckim, rodzinnej miejscowości mamy Szymka.

fot. facebook/Sołectwo Półwiosek Stary

Tekst: Aleksandra Braciszewska – Benkahla LM.pl

slesinInformacjeLM.pl Serce na nakrętki z Półwioska Starego w gminie Ślesin, szybko zostało wypełnione po brzegi. Jego zawartość już trafiła do 4,5-letniego Szymona Mizerskiego z Konina. Chłopiec urodził się bez kości promieniowych, kości śródręcza i kciuka w prawej dłoni. Jest po dwóch operacjach, związanych z centralizacją nadgarstków. Przed Szymkiem trzecia operacja, ale...Niezależny Portal Gminy Ślesin 116 razy przeczytano