facebook.com/mgokslesin

21 marca w Szklarskiej Porębie zakończyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 18 w szachach klasycznych. Nasz klub w grupie chłopców do lat 16 reprezentował Dominik Melerowicz, który uzyskał rewelacyjny wynik zdobywają 5,5 punktu z 9 partii, zajmując 13 miejsce na 46 zawodników.

Ponadto w grupie chłopców do lat 15 uplasował się na 5 miejscu co daję mu bezpośredni awans do przyszłorocznych Mistrzostw Polski. Dominik w turnieju wystartował z 41 numerem startowym, więc założenie przed turniejem było takie żeby zająć miejsce w pierwszej 20, a niewiele zabrakło by była pierwsza 10.

Początek turnieju może nie był najlepszy ale od czwartej rundy Dominik już tylko rósł w siłę i bez problemów radził sobie z wyżej notowanymi zawodnikami zyskał tym samym duży przyrost na rankingu. To na pewno nie ostatnie słowo Dominka ponieważ grał w tych mistrzostwach jako młodszy rocznik, więc w przyszłym roku będzie grał w tej samej grupie.

Wyniki:

http://www.chessarbiter.com/…/2021/ti_93/results.html…

slesinSzachyfacebook.com/mgokslesin 21 marca w Szklarskiej Porębie zakończyły się Indywidualne Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 16 i 18 w szachach klasycznych. Nasz klub w grupie chłopców do lat 16 reprezentował Dominik Melerowicz, który uzyskał rewelacyjny wynik zdobywają 5,5 punktu z 9 partii, zajmując 13 miejsce na 46 zawodników. Ponadto w grupie...Niezależny Portal Gminy Ślesin 80 razy przeczytano