Przegląd Koniński

Jeśli znikną linie napowietrzne na głównych ulicach, będzie można w zupełnie inny sposób zagospodarować miasto – zapowiada Mariusz Zaborowski, burmistrz Ślesina.

Burmistrz Ślesina wyjaśniał podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, że odbyło się spotkanie z szefem konińskiego oddziału Energetyki Kaliskiej w sprawie likwidacji kolizji linii przebiegającej przez boisko sportowe w Licheniu Starym oraz rozpoczętych prac związanych z likwidacją linii napowietrznej w Ślesinie, między innymi na ulicach Żwirki i Wigury czy Ogrodowej.
– W chwili obecnej przeprowadzony jest przetarg na wyłonienie wykonawcy dokumentacji projektowej skablowania miasta i przebudowy transformatorów – mówił Mariusz Zaborowski. Prace mają być prowadzone w tym roku i przyszłym.

Z krajobrazu Ślesina znikną straszące swoim wyglądem słupy energetyczne.
– Jeśli pozbędziemy się tych linii na głównych ulicach, to da nam możliwość zagospodarowania naszego miasta w nowy sposób – mówił Mariusz Zaborowski. Podał przykład ulicy Żwirki i Wigury. Jak wyjaśniał burmistrz, są tam częściowo do usunięcia stare drzewa (mają być posadzone nowe), w planach jest też budowa nowych miejsc parkingowych.

Tekst: Marcin Szafrański – Przegląd Koniński
slesinInformacjePrzegląd Koniński Jeśli znikną linie napowietrzne na głównych ulicach, będzie można w zupełnie inny sposób zagospodarować miasto – zapowiada Mariusz Zaborowski, burmistrz Ślesina. Burmistrz Ślesina wyjaśniał podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej, że odbyło się spotkanie z szefem konińskiego oddziału Energetyki Kaliskiej w sprawie likwidacji kolizji linii przebiegającej przez boisko sportowe w...Niezależny Portal Gminy Ślesin 146 razy przeczytano