Przegląd Koniński

14 lutego około godziny 22.00 konińscy strażacy otrzymali informację o pożarze samochodu osobowego w Konstantynówku, w gminie Ślesin. Auto znajdowało się w garażu przylegającym do domu jednorodzinnego. Właściciel podjął próbę gaszenia pożaru, jednak ze względu na szybki rozwój jego działania okazały się niewystarczające.

Ratownicy zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego weszli do budynku i podali wodę na palący się samochód oraz elementy wyposażenia garażu. Następnie otworzyli bramę segmentową garażu i wyciągnęli spalony samochód na zewnątrz.
– W trakcie prowadzonych działań właściciel posesji uskarżał się na problemy z oddychaniem i złe samopoczucie. Powiadomiono Pogotowie Ratunkowe oraz udzielono mu kwalifikowanej pierwszej pomocy. Po przebadaniu przez Zespół Ratownictwa Medycznego mężczyzna nie wymagał hospitalizacji – informuje Sebastian Andrzejewski, rzecznik prasowy KM PSP w Koninie.

W dalszej kolejności przystąpiono do dogaszania i wynoszenia na zewnątrz budynku zniszczonych i spalonych elementów wyposażenia garażu.

W zdarzeniu brali udział strażacy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej nr 1 w Koninie oraz druhowie z OSP Ślesin i OSP Szyszyńskie Holendry.

zdj. JRG nr 1 w Koninie

Tekst: Przegląd Koniński

slesinOSPPrzegląd Koniński 14 lutego około godziny 22.00 konińscy strażacy otrzymali informację o pożarze samochodu osobowego w Konstantynówku, w gminie Ślesin. Auto znajdowało się w garażu przylegającym do domu jednorodzinnego. Właściciel podjął próbę gaszenia pożaru, jednak ze względu na szybki rozwój jego działania okazały się niewystarczające. Ratownicy zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu...Niezależny Portal Gminy Ślesin 83 razy przeczytano