LM.pl

Członkowie Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego Konin, wzięli udział w specjalistycznym szkoleniu z zakresu nurkowania podlodowego.

Dwudniowe szkolenie odbyło się nad jeziorem Ślesińskim i Budzisławskim. Jego celem było przygotowanie mundurowych do sprawnego i bezpiecznego wykonywania prac podwodnych w zakresie ratownictwa.

– Ratownicy muszą przygotować się do zupełnie innych warunków jakie stwarza pokrywa lodowa oraz ujemne temperatury. Najważniejszym elementem szkolenia było spełnienie wymogów bezpieczeństwa nałożonych na nurków-ratowników przez obowiązujące przepisy oraz techniki wykorzystywane w ratownictwie podlodowym – informuje Sebastian Andrzejewski, rzecznik konińskiej straży pożarnej.

– Podczas wykonywania tego typu zadań, oprócz zwykle występujących zagrożeń związanych z pracą pod powierzchnią wody, występuje szereg dodatkowych czynników zwiększających ryzyko. W zimowych warunkach częściej dochodzi do wszelkiego rodzaju sytuacji awaryjnych podczas nurkowań, a w wypadku ich wystąpienia nie ma możliwości natychmiastowego wynurzenia się na powierzchnię – dodaje.

lm.pl
LM.pl

Szkolenie przeprowadzili funkcjonariusze poznańskiej straży pożarnej.

fot. KM PSP Konin

źródło: LM.pl

slesinInformacjeLM.pl Członkowie Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego Konin, wzięli udział w specjalistycznym szkoleniu z zakresu nurkowania podlodowego. Dwudniowe szkolenie odbyło się nad jeziorem Ślesińskim i Budzisławskim. Jego celem było przygotowanie mundurowych do sprawnego i bezpiecznego wykonywania prac podwodnych w zakresie ratownictwa. - Ratownicy muszą przygotować się do zupełnie innych warunków jakie stwarza pokrywa...Niezależny Portal Gminy Ślesin 94 razy przeczytano