lm.pl
LM.pl

W związku z wykryciem w licheńskim domu zakonnym obecności wirusa COVID-19, w trosce o zdrowie pielgrzymów, pracowników i swoje, podjęto decyzję o kwarantannie całej wspólnoty zakonnej księży Marianów w Licheniu Starym, od 29 listopada 2020r.

Osoby, u których potwierdzono obecność wirusa COVID-19 pozostają w izolacji, od dłuższego czasu nie posługiwały w bazylice, ani w innych kościołach objętych posługą duszpasterską, a więc nie miały kontaktu z wiernymi.

Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej pozostaje otwarte dla pielgrzymów. Msze będą odprawiane według dotychczasowego porządku, zarówno w bazylice, jak i w kościołach: parafialnym oraz w kościele w lesie grąblińskim. Posługę sakramentalną sprawować będą księża Marianie z innych parafii mariańskich i zamieszkają poza domem zakonnym. Wszystkie zamówione intencje mszalne indywidualne, oprócz intencji stałych w bazylice, zostaną odprawione w kaplicy domu zakonnego. Adoracja Najświętszego Sakramentu w bazylice zostaje czasowo zawieszona.

Kancelaria parafialna na czas kwarantanny pozostanie zamknięta. W szczególnych przypadkach kontakt z księdzem wikariuszem Markiem Kordaszewskim – numer telefonu 503061315. Kancelaria dla pielgrzymów i Biuro Obsługi Pielgrzyma pozostają czynne jak dotychczas.

Tekst: LM.pl

slesinLicheńLM.pl W związku z wykryciem w licheńskim domu zakonnym obecności wirusa COVID-19, w trosce o zdrowie pielgrzymów, pracowników i swoje, podjęto decyzję o kwarantannie całej wspólnoty zakonnej księży Marianów w Licheniu Starym, od 29 listopada 2020r. Osoby, u których potwierdzono obecność wirusa COVID-19 pozostają w izolacji, od dłuższego czasu nie posługiwały w bazylice, ani...Niezależny Portal Gminy Ślesin 133 razy przeczytano